WhatsApp Hesabı Nasıl Hacklenir?

WhatsApp Hesabı Nasıl Hacklenir?

Bir kimsenin kendi telefonu üzerinden sizin WhatsApp mesajlarınızı okuyabileceğini ve hatta sizin adınıza mesaj yazabileceğini biliyor muydunuz? Hem de hiç bilginiz olmadan. Bu size şaka yapmak isteyen bir arkadaşınız olabileceği gibi farklı amaçları olan bir hacker da olabilir. Peki bunu nasıl yapıyorlar?

WhatsApp Hesabı Nasıl Hacklenir?

Bu iki farklı yöntemle yapılabiliyor. İlk yöntemi uygulamak için birkaç saniyeliğine kişinin cihazınıza erişim sağlamak gerekiyor. Bu yöntem temelde MAC adresinin değiştirilmesini kapsıyor ve uygulaması oldukça kolay.

Bu yöntem için 3 şeye ihtiyaç var:

Root edilmiş bir Android (Root nasıl yapılır?), BusyBox ve Terminal Emulator. Eğer Android’iniz root erişimine sahipse şimdi başlayabiliriz.

  • Önce WhatsApp telefondan tamamen kaldırılır.
  • Ardından WhatsApp’ı hack’lenecek olan kişinin cihazına ulaşılır ve cihazın MAC adresi not edilir. MAC adresi tüm cihazlarda Ayarlar uygulamasından erişilen Cihaz Bilgileri ya da Cihazım Hakkında gibi bölümlerin içerisinde yer alır ve 01:73:62:82:78:cd şeklinde görünür.
  • MAC adresi bulunduktan sonra not edilir. Kişi bu MAC adresini kendi cihazınıza tanımlar (MAC adresini değiştirmek için “Android’de MAC Adresi Değiştirme” başlıklı yazımıza göz atın.).
  • MAC adresi değiştirildikten sonra WhatsApp yeniden yüklenir ve hack’lenecek olan telefon numarası girilerek kayıt yapılır. Girilen telefon numarasına gelecek olan kodu almak için karşıdaki cihaza birkaç saniyeliğine ulaşılır. Kod alındıktan sonra cihazdaki mesaj silinir.

WhatsApp Hesabı Nasıl Hack'lenir?

Hepsi bu kadar. Kurbanın WhatsApp’ı artık ele geçirilmiştir. Bu noktadan sonra ilk WhatsApp numarasına dönmek içinse MAC adresinin önceki MAC adresi ile değiştirilmesi yeterlidir.

Casus uygulamaları kullanmak:

Bu casus yazılımları kurbanın cihazında sessiz bir şekilde çalışır ve karşıdan bilgi toplar. WhatsApp da bu amaçla hedef alınabilir. MySpy bir zamanların en çok kullanılan uygulamalarından biriydi ancak bir süre önce marketten kaldırıldı. Onun yerine mSpy – Family Phone Tracker isimli bir alternatif mevcut. Uygulamayı kullanması oldukça basit ve ebeveyn kontrolü gibi imkanlar da sağlıyor.

mLite - Family Phone Tracker
mLite - Family Phone Tracker
Fiyat: Ücretsiz+
[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]
Buddy Pokemon Özelliği

Pokemon GO’ya Eklenecek Olan Buddy Pokemon Özelliği Nedir?

Kilit Ekranı Mesajı Oluşturmak

Android’de Kilit Ekranı Mesajı Oluşturmak