Android: Kopyalanan Metinleri Başka Bir Cihaza Gönderme

Android’de kopyalanan metinleri başka bir cihaza gönderme hepimizin bildiği gibi hiç de kolay olan bir işlem değil. Örneğin; akıllı telefonumuzdaki bir metni bilgisayarımızda saklamak istiyorsak bunun en kolay yolu kendimize e-posta atarak bilgisayarımızdan bu e-postayı açmaktır. Biraz daha zihni sinir bir çözüm olarak WhatsApp’ın masaüstü uygulamasını gösterebiliriz. Tam tersi şekilde de metinleri bilgisayarımızdan akıllı telefonumuza aynı yolla iletebiliriz. Peki ya birden fazla Android cihaza aynı metinleri göndermeniz gerekiyorsa ne yapmanız gerekir? İşte bu durumda da Android’de kopyalanan metinleri başka bir cihaza gönderme uygulaması imdada yetişiyor.

Android’de Kopyalanan Metinleri Başka Bir Cihaza Gönderme

Android’de kopyalanan metinleri başka bir cihaza gönderme uygulaması basit olarak bulut tabanlı bir çözüm olarak düşünülebilir. Öncelikle uygulamayı kurduktan sonra basit şekilde bir hesap açıp giriş yapıyorsunuz. İhtiyaç duyulacak tüm cihazlara uygulamayı kurup girişinizi yaptıktan sonra herhangi bir cihazdan panoya kopyalanan, yani yapıştırılmaya hazır hale getirilen bir metin tüm cihazlarda yer alan uygulama içine yerleşiyor. Uygulama şu anda Android’in yanı sıra MacOS X ve Windows’ta veri eşitlemesi yapabiliyor. Linux ve bizi asıl olarak ilgilendiren iOS istemcisinin de yakında hazır olacağı söyleniyor. Detaylı bilgi için buradan üreticinin sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Cross Paste - Clipboard sync
Cross Paste - Clipboard sync
Developer: Hater Apps
Fiyat: Ücretsiz

Uygulama son derece iyi çalışıyor ve Android’de kopyalanan metinleri başka bir cihaza gönderme konusunda oldukça başarılı. Reklam içermemesi de hoşumuza giden başka bir yön oldu. Ayrıca Türkçe desteği mevcut. Türkçe olarak panoya alınan içerikler başka cihazlarda karakter bozulmalarına maruz kalmadan görülebiliyor. Tek eksiklik olarak metin dışı paylaşım yapılamadığını gösterebiliriz. Belki ilerleyen zamanlarda bu özellik de eklenebilir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Android'de canlı duvar kağıdı ekleme

Android: Canlı Duvar Kağıdı Ekleme

iOS 10'da Uygulamalar ve iCloud Drive

iOS 10’da Uygulamaların iCloud Drive’ı Kullanmasını Önlemek