Android: İşlemci Hızını Düşürme

Android'de işlemci hızını düşürme

Hepimizin bildiği gibi akıllı telefonlarda pil ömrünü uzatmak için bazı yardımcı uygulamalar var. Bunlardan bazıları yüklü uygulamalara odaklı olarak çalışıyor. Başlangıçta açılanlar düzenlenebiliyor, gereksiz yere bellek tüketenler kaldırılabiliyor veya bellek düzenli aralıklarla otomatik olarak temizlenebiliyor. Android’de işlemci hızını düşürme de pil ömrünü uzatmak için izlenebilecek yollardan biri. Özellikle üst seviye bir akıllı telefonunuz varsa, çoğu zaman yüksek frekansta çalışan işlemci, size gün içinde daha kısa pil süresinden fazla bir şey sağlamayacaktır. Bunu düzenlemek elinizde.

Android’de İşlemci Hızını Düşürme

Android’de işlemci hızını düşürme aslında bazı akıllı telefonların enerji yönetimi uygulamalarına dahil edilen bir özellik. Fakat kontrolü tam anlamıyla ele geçirmek istiyorsanız ek bir uygulamadan faydalanmanız şart.

Kernel Adiutor (ROOT)
Kernel Adiutor (ROOT)
Developer: Willi Ye
Fiyat: Ücretsiz

İşlemci hızını düşürerek akıllı telefonunuzun tek bir şarjla kullanım süresini iki kata kadar yükseltebilmek elinizde. İşleme başlamadan önce ihtiyacınız olan tek şey akıllı telefonunuzun root yetkisinin olması. Henüz root yetkiniz yoksa, nasıl yapılacağını öğrenmek için forum sayfamızdan destek alabilirsiniz.

Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Twitter’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Android'de şeffaf duvar kağıdı kullanma

Android: Şeffaf Duvar Kağıdı Kullanma