AirPod Hangi iPhone ve iPad’ler ile Çalışacak?

AirPod Hangi iPhone ve iPad'ler ile Çalışacak?

Apple‘ın Eylül ayı etkinliği her zaman olduğu gibi yeni bir iPhone’un duyurusu ile sonuçlandı, yani iPhone 7. Yeni iPhone bazı dikkat çeken özellikler ile geliyor olsa da etkinliğin bir diğer odak noktası da AirPod isimli ürün oldu. AirPod’lar iOS cihazları için tasarlanmış kablosuz Bluetooth kulaklıklar olarak karşımıza çıkıyor.

AirPod’lar hakkında her şey harika gözükse de beraberinde getireceği bazı sorunlar da bulunmuyor değil. Tıpkı birbirleriyle fiziksel bağlantıları bulunmadığından bir tanesini kaybetmenin size 159 dolara mal olacağı gibi. AirPod’lar her şeye rağmen oldukça akıllı cihazlar. Kulakta bulunsun ya da bulunmasın dokunmaları algılayabiliyorlar ve Bluetooth teknolojisini kullandıklarından bu bağlantıyı destekleyen hemen her cihaz ile uyumlular.

AirPod Hangi iPhone ve iPad’ler ile Çalışacak?

Apple’ın resmi web sayfasına göre yalnızca iPhone 5 ve yukarısı yeni AirPod’lar ile eşleştirilebilecek. Yani bu jenerasyon ile iPhone 4 serisine bir anlamda elveda demiş oluyoruz. Diğer yandan iPad Air ile iPad Mini 2 ve yukarısı aynı desteğe sahip olacak. iPad Pro ile 6. jenerasyon iPod Touch da bu havuzun içinde yer alacak. Diğer yandan Apple’ın akıllı saatleri de AirPod’ları destekliyor olacak.

AirPod Hangi iPhone ve iPad'ler ile Çalışacak?

AirPod her ne kadar ilk bakışta iOS cihazları ile çalışacak şekilde dizayn edilmiş gibi görünse de, az önce bahsettiğimiz gibi aslında Bluetooth destekli hemen her cihaz ile eşleşebiliyor. Yani AirPod’lar Windows Phone ve Android gibi akıllı telefonları destekliyor olacak. Ancak özellikle çok fazla Android telefonundan bahsettiğimiz için hangilerinin AirPod ile sorunsuz çalışacağını kestirmek biraz güç. O nedenle şu an için en güncel Bluetooth versiyonunu destekleyen cihazların sorun oluşturmayacağını söyleyebiliriz. AirPod’ların Apple’ın masaüstü cihazları olan iMac‘ler ile sorunsuz çalıştığını da belirtelim.

AirPod Hangi iPhone ve iPad'ler ile Çalışacak?

Diğer taraftan internetin bu yeni kablosuz kulaklıklara verdiği tepki ise ilginç oldu. Genelde ürünün kablosuz yapısından ve tuzlu fiyatından dolayı bir tanesini kaybetmenin kişiye pahalıya patlayacağına inanılıyor. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? AirPod’lar kendi özel saklama kabı ile gelmekte ancak siz bunu gerçekten yanınızda taşımak ister miydiniz?

[Toplam:3    Ortalama:4/5]

Her Uygulama İçin Farklı Dil Seçmek

Android’de Her Uygulama İçin Farklı Dil Seçmek

Android: Pokemon GO Team Mystic Teması