Merakla Beklenen Ürün: Pokemon GO Plus İncelemesi

⁠⁠⁠


The Pokemon Company ilk kez geçtiğimiz yıl Pokemon GO’yu duyurduğunda aynı zamanda Pokemon GO Plus cihazından da bahsetmişti. İkonik Pokeball tasarımını Google’ın haritalar dizaynı ile birleştiren cihaz hafif ve ucuz olması adına tamamen plastikten yapılmış. Görevi ise üzerindeki LED ışık sayesinde Pokemon GO oynamayı biraz daha kolay ve keyifli hale getirmek. Zira cihaz oyuncuları bir miktar da olsa ekrana bakarak yürümekten alıkoyacak.

Ürünün yalnızca tek bir işlevi bulunuyor ve bu da Pokemon GO ile senkronize şekilde çalışmak. Yani bir oyun bilekliği olduğu kabul edildiğinde ve kendini belli eden renkleri göz önüne alındığında ürünün herkese ya da her ortama hitap etmeyeceği ortaya çıkıyor. Elbette Pokemon hayranları için bu bilekliği taşımak sorun olmayacaktır ancak insanlara sanal canavarlar peşinde koştuğunuzu belli etmek yerine göre utanç verici olabilir. Neyse ki cihaz cepte taşınarak kullanılabiliyor.

Pokemon GO Plus – Detaylar

pokemon go plus

Bilekliğin ortasına konumlandırılan yarı saydam buton algılanılan nesneye göre farklı renklerde yanabiliyor. Butona basıldığında ise nesne ile etkileşime geçiliyor. Örneğin bir PokeStop ise içerisindeki eşyalar otomatik olarak toplanıyor. Bilekliğin ön yüzünde kemer ya da cebe tutturulmasına yarayan bir klips yer alıyor. Arka tarafı ise rahatça taşınmasını sağlayan kumaş bileklik bağlantısına ayrılmış.

Pokemon GO ile Pokemon GO Plus’ı eşleştirmek için oyunun arayüzünden Ayarlar menüsüne geçip buradan Pokemon GO Plus alt menüsünü bulmanız yeterli olacak. Ardından bilekliğin ortasına yerleştirilen butona bir süre basılı tuttuğunuzda eşleştirme işlemi tamamlanıyor. Android cihazlarda yaşanılan bağlantı sorunları Bluetooth açıp kapatılarak düzeltilebiliyor.

⁠⁠⁠


[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir