Android: Ekrandaki Yazıları Büyütme

Android'de ekrandaki yazıları büyütme

Bir metin okumanız gerektiğinde gözlük kullanıyorsanız akıllı telefonunuzun zaman zaman hayatınızı zora sokacağı bir gerçek. Arayanın kim olduğunu görmek veya akıllı telefonunuza gelen her bir bildirimi okumak için gözlük takmanız gerektiğini bir düşünsenize? Konu o kadar da dert edecek kadar değil. Mevcut durumda Android zaten metin büyütmeye imkan veriyor ancak basit bir uygulamadan destek alarak Android’de ekrandaki yazıları büyütme işlemini tam anlamıyla kişiselleştirebilirsiniz. Böylece akıllı telefonunuzdaki basit işlemler için gözlüğe duyduğunuz ihtiyacı ortadan kaldırabilmek elinizde.

Android: Ekrandaki Yazıları Büyütme

Akıllı telefonlar genelde görme kapasitesi yüksek olan gençler tarafından tercih edilse de yaş biraz ilerlediğinde en büyük aksesuarın gözlük olacağı bir gerçek. Bu nedenle Android’de ekrandaki yazıları büyütme için bir uygulamadan destek alacak ve akıllı telefonu gözlüksüz kullanma rahatlığına kavuşacağız.

Big Font (yazı boyutunu)
Big Font (yazı boyutunu)
Developer: Sam Lu
Fiyat: Ücretsiz+

Bahsettiğimiz gibi buradaki ayrıntı bir uygulamada gizli. Android’de ekrandaki yazıları büyütme uygulaması sayesinde metinlerin büyüklüğü ile biraz daha oynayabilme şansımız var.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Android 7.0 Nougat'ta Çoklu Uygulama Kullanımı 0

Android 7.0 Nougat’ta Çoklu Uygulama Kullanımı

ios 10 safari2

iOS 10’da Safari’nin Yavaş Çalışması Sorunu