Android: Bilgisayardaki Torrent’leri Uzaktan Yönetme

Android'de bilgisayardaki Torrent'leri uzaktan yönetme

Engin bir deniz gibi olan uygulama dünyası, Android işletim sistemli akıllı telefonlara neredeyse her gün bir yeni özellik daha kazandırıyor. Şimdiki konumuz Android’de bilgisayardaki Torrent’leri uzaktan yönetme. Aslında bu işi hali hazırda uzak masaüstü uygulamalarını kullanarak yapanlar vardır; ancak şimdi izleyeceğimiz yol biraz daha farklı ve rahat. Normalde ne yapıyoruz? Evde veya işyerinde Torrent indiren bilgisayardan uzaklaştığımızda, bir uzak masaüstü uygulaması ile bilgisayara bağlanıp Torrent istemcisindeki durumu kontrol ediyoruz.

µTorrent®  Remote
µTorrent®  Remote
Developer: BitTorrent, Inc.
Fiyat: Ücretsiz

Hatta akıllı telefonların küçük ekranında ve fare imleci kullanarak bunları yapmak oldukça zor oluyor. Android’de bilgisayardaki Torrent’leri uzaktan yönetme işte sizi bu dertten kurtaracak. İlk olarak Torrent dünyasının en önemli yazılımlarından biri olan uTorrent’i kullanıyor olmanız gerekli. Sonra da akıllı telefonumuza Android’de bilgisayardaki Torrent’leri uzaktan yönetme uygulaması ekleyeceğiz.

Android: Bilgisayardaki Torrent’leri Uzaktan Yönetme

Android’de bilgisayardaki Torrent’leri uzaktan yönetme uygulaması size bant genişliğini daha etkin kullanmanız konusunda önemli avantajlar sağlayacağı gibi güncellenen yayın listelerini ve etiketlediğiniz türde içerikleri takip etmeyi de kolaylaştırıyor.

Android'de bilgisayardaki Torrent'leri uzaktan yönetme (1)

İlk etapta masaüstü veya taşınabilir bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz uTorrent istemcisinde küçük bir ayar yapmanız gerekiyor. Bunun için sağ üst köşedeki çarktan Tercihler menüsüne gelin ve Uzak sekmesinden “uTorrent’e Uzaktan Erişimi Etkinleştir” özelliğini açın. Sonrasında bilgisayar için bir isim ve şifre vermeniz istenecek. Ek olarak bir güvenlik sorusu da karşınıza getiriliyor ancak istemezseniz bu adımı atlayabilirsiniz.

Android'de bilgisayardaki Torrent'leri uzaktan yönetme (2)

Android’de bilgisayardaki Torrent’leri uzaktan yönetme uygulamasında akıllı telefon tarafında da yapılması gerekenler son derece basit. Bilgisayardaki uTorrent için verdiğiniz bilgisayar adı ve şifrenin aynısını yazdıktan sonra bağlantı kurulmuş oluyor. Şimdi Torrent’lerimizin durumunu kontrol edelim.

Android'de bilgisayardaki Torrent'leri uzaktan yönetme (3)

Karşımıza gelen kontrol panelinde Android’de bilgisayardaki Torrent’leri uzaktan yönetme uygulaması bize indirilmekte olan, gönderilmekte olan ve tamamlanan Torrent’ler hakkında bilgi veriyor. Ayrıca aşağıdaki kısımda da etiketli içerikleri ve yayınları takip edebilirsiniz.

Android'de bilgisayardaki Torrent'leri uzaktan yönetme (4)

İndirilmekte olan Torrent’lere baktığımızda karşımıza tüm Torrent’lerin listesi getiriliyor. Burada özel olarak o anki bağlantı ve hız değerlerini görebilirsiniz. Ek olarak tamamlanma yüzdesi ve tamamlanmaya ne kadar kaldığını da basit şekilde görüntüleyebilirsiniz. Biraz daha fazla detay ve dosyanın yönetimi için üzerine tıklayabilirsiniz.

Android'de bilgisayardaki Torrent'leri uzaktan yönetme (5)

Gördünüz gibi Android’de bilgisayardaki Torrent’leri uzaktan yönetme uygulaması bilgisayarda olduğu gibi son derece kapsamlı. Bağlanan kişi sayısından gönderim hızına kadar tüm detaylar karşınızda. İsterseniz burada Torrent’in içerdiği dosyaları görüntüleyebilir, indirme işlemini durdurabilir veya tamamen iptal edebilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Remix OS 3.0 Bilgisayara Android Yüklemek 0

Remix OS 3.0: Bilgisayara Android Yüklemek

Yeni E-Postaları En Üstte Görüntüleme

iOS 10’da Yeni E-Postaları En Üstte Görüntüleme