10 Maddede “Eski Akıllı Telefon Nasıl Değerlendirilir?”

10 Maddede Eski Akıllı Telefon Nasıl Değerlendirilir

Hayatımızda en sık şekilde değiştirdiğimiz elektronik cihazlar hiç şüphesiz akıllı telefonlar. Özellikle ülkemizde bazı kaynaklara göre değiştirme periyodunun neredeyse altı ay seviyelerine indiği göze çarpıyor. Peki, eski akıllı telefon nasıl değerlendirilir? Aslında bu sorunun cevabını hepimiz biliyoruz. Genelde eski akıllı telefonlarımızı annemiz ve babamız başta olmak üzere aile ve sülalemizin diğer fertleri kullanıyor. 🙂 Peki şayet herkes kullandığı akıllı telefondan memnunsa ne olacak? Eski yadigarı çekmeceye koyup saklayacak mısınız? Elbette hayır. Yazımız boyunca size eski akıllı telefon nasıl değerlendirilir? konusunda ışık tutacak 10 maddeyi ele alacağız. Böylece hiç aklınızda olmayan ancak günlük hayatınızda oldukça fazla şekilde işinize yarayacak yeni teknolojik oyuncaklara sahip olabilirsiniz.

10 Maddede “Eski Akıllı Telefon Nasıl Değerlendirilir?”

Ele alacağımız 10 madde gerçekten de zihni sinir diyeceğimiz çözümlerden oluşuyor ve aslında sizi birçok ciddi masraftan kurtarabilir. Emin olun yazımızın sonuna geldiğinizde eski akıllı telefonunuzun çekmeceden çıkartıp yeni görevini atamak için can atacaksınız. Bundan sonra da eski akıllı telefonlarınızı bu şekilde değerlendireceğinize dair hiçbir şüphemiz yok. Hazırsanız eski akıllı telefon nasıl değerlendirilir? konumuza başlayalım.

Bir acil durum asistanı yapın

Hazırsanız eski akıllı telefon nasıl değerlendirilir konumuza başlayalım.

Basit birkaç hamle ile eski akıllı telefonunuzu seyahatleriniz için mükemmel bir acil durum asistanı haline getirebilirsiniz. Nasıl mı? Öncelikle WikiPedia’nın tüm arşivini indirerek bu işe başlayabilirsiniz. Android için buradan, iOS için de buradan indireceğiniz dosya ile tüm WikiPedia arşivinizi eski akıllı telefonunuzda bulundurabilirsiniz. İhtiyacınız olan ise 5 GB’a yakın depolama alanı. En kötü harici bir SD kart takarak dahi bu alanı sağlayabilirsiniz tabii iPhone’lar hariç. Böylece dünya üzerinde ihtiyaç duyabileceğiniz her veri elinizin altında olur. İhtiyaç duyacağınız bir uygulamayı daha akıllı telefonunuzda bulundurmak fena olmaz. Bunun için Türkçe çözümler de var ancak detaylı ve İngilizce bir uygulama istiyorsanız gezgin rehberi olarak birçok ipucunu barındıran uygulamayı Android için buradan ve iOS için de buradan indirebilirsiniz. Ek olarak gideceğiniz yerin haritasını Google Haritalar’dan önceden çevrimdışı olarak indirmek de büyük fayda sağlayacaktır. Elbette SOS sinyali gönderebilen bir el feneri uygulamasını da kurmanız fena olmaz. Bunlar yazılım odaklı çözümlerdi. Ek olarak bir PowerBank, güneş enerjili şarj cihazı ve su geçirmez kılıf da tam olarak bir çözüm elde etmenizi sağlayacaktır.

[Toplam:2    Ortalama:3/5]
Android'de parmak izi okuyucuya kısayol atama

Android: Parmak İzi Okuyucuya Kısayol Atama

Android'de arayan kişiyi görmeyi engelleme

Android: Arayan Kişiyi Görmeyi Engelleme