Android: 10 Senaryoda OTG Ne İşe Yarar?

Android: 10 Senaryoda OTG Ne İşe Yarar? yazımızla tekrar karşınızdayız. OTG bir süredir yaşamımızda. Destekleyen cihazlarda pek de sık kullanıldığı söylenemez; ancak desteklenmemesi tam anlamıyla can sıkıcı bir durum. Bazen cihazlarda bu destek bulunabiliyor ve sonradan açılması gerekebiliyor. Kontrol etmek için geçtiğimiz aylarda bu yazı üzerinden size bir yöntem aktarmıştık. Bu yazıda ise OTG’nin ne olduğundan daha ziyade, “ne işe yarar” ve “nerelerde kullanılır” konularına eğileceğiz. Bunun için 10 farklı kullanım senaryosu yazdık. Eğer akıllı telefonunuzda OTG desteği varsa eminiz ki siz de bu senaryolardan birini uygun bulacaksınız. Kısaca OTG nedir konusuna da başlangıç öncesinde bir değinelim.

Android: 10 Senaryoda OTG Ne İşe Yarar?

OTG ile akıllı telefon şarjı nasıl yapılır?

OTG ile akıllı telefon şarjı mümkünatı olmayan bir durum değil. Belki de en mantıklısı. Eğer akıllı telefonunuzda resmi bir OTG desteği yoksa bile bunu deneyebilirsiniz. Güç çıkışı gibi değerleri ancak bir ölçüm cihazı ile ölçebilirsiniz. Bunun için USB cihazlar var. Ama yine de şarjı biten ikinci akıllı telefonunuzu hayata döndürmeye yetebilir veya arkadaşınızın akıllı telefonunun imdadına yetişebilir. Mutlaka deneyin, aklınızın köşesinde bulunsun.

OTG ile telefon şarjı nasıl yapılır

OTG ile taşınabilir disk nasıl bağlanır?

OTG ile taşınabilir disk bağlama da akla gelen en popüler yöntemler arasında. Taşınabilir diskinizdeki bir dosyayı e-posta atmak için bir kahve dükkanı mı arayacaksınız? Hayır. OTG üzerinden taşınabilir diskinizi akıllı telefonunuza bağlayın ve bir dosya yöneticisi ile içindeki her şeye erişin. Prizden bağımsız bir erişime sahip olmak için 2.5 inç’lik bir taşınabilir diske sahip olmalısınız. USB bellekleri zaten ayrıca belirtmeye gerek yok.

OTG Ne İşe Yarar?

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Android Uyumlu RSS Okuyucu Uygulaması Palabre

Android: USB Üzerinden Yazıcı Kullanma