Android 7’de Rahatsız Etme Kısayolu

Android ile gelen rahatsız etme özelliğini kullanarak önemli olmayan bildirimlerin engellenmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik, Android 6 ile gelen Bildirimler sekmesindeki Hızlı Ayarlarla birlikte kullanıma girmişti. İşte bu alanda Rahatsız Etme modunun açılıp kapatılmasına izin veren bir kısayol var. Herhangi bir uygulama ekranındayken bunu açıp erişebilirsiniz ama bu sekmeyi aşağı çekip açmayı pek tercih etmiyorsanız Android 7 ile gelen seçenekle, Rahatsız Etme modunu ses ayar alanına ekleyebilirsiniz. Fiziksel ses butonlarına basınca açılan ayar ekranında bu kısayolu görmek için şu adımları izleyin:

screenshot-1480767928

  1. Sistem Arabirimi düzenleyicisi yardımıyla eklenebilen bir özellik olduğundan Android içindeki gizli deneysel ayarlara dahil. İlk olarak aktifleştirmek için geliştirici özelliklerini açmalısınız. Bildirim penceresini aşağı çekip açın.
  2. Durum çubuğundaki çark sembolüne basın ve dönmeye başlayana kadar basılı tutun. Ardından serbest bırakıp Sistem Arabirimi düzenleyecisini aktifleştirin.
  3. Ayarlar menüsünde dibe inin ve Sistem Arabirimi düzenleyicisini bulun. Rahatsız Etme kısmına tıklayın.
  4. Son olarak “Ses kontrolleriyle göster” seçeneğini işaretleyip aktifleştirin. Ses butonlarına basınca seçeneği göreceksiniz.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Okumuş olduğunuz bu içerik, daha önceden gelen ziyaretçilerimiz tarafından olumlu olarak değerlendirildi. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için siz de yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın. Ek bir bilgi daha verelim: Bu içeriğe şimdiye kadar 1 ziyaretçimiz değerlendirme yaptı ve değerlendirme ortalaması ise şimdilik 5,00 üzerinden 5,00.

ZayıfOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...