Gboard Klavyeyle Aynı Anda Çoklu Dilde Girdi

Bir süre önce iOS kullanıcılarına Gboard klavye uygulamasını sunmuş olan Google, acaba nasıl oldu da bu uygulamayı ilk olarak Android kullanıcılarına sunmamıştı? Android’in en büyük rakibine bu kıyağı geçen Google, uzun süredir beklemekte olan Android kullanıcılarının beklentisini boşa çıkarmadı ve Gboard uygulamasını Android platformuna da ekledi. iOS sürümünü indirmek isteyenler aşağıdaki linki kullanabilir.

Gboard
Fiyat: Ücretsiz

Gboard Klavyeyle Aynı Anda Çoklu Dilde Girdi

gsmarena_003

Google, bu hamlesiyle birlikte Google Klavye uygulamasını artık Gboard olarak sürdürme kararı da almış oldu. Böylece sürüm 6.0 ile birlikte artık Google Keyboard yerini Gboard alıyor. Play Store mağaza ortmına eklenen ücretsiz uygulama henüz tam olarak ad değişikliğinden geçmemiş gibi görünüyor olsa da kademeli olarak güncelleme gerçekleşiyor olacak. Gboard kuranlar ayarlara girip üst kısımda özel bir nümerik tuş alanı gösterebiliyor. Aynı zamanda yazım sırasında aynı anda üç taneye kadar dil aynı anda kullanılabiliyor. Bu özellik şimdiye kadar sadece SwiftKey klavye uygulaması tarafından destekleniyordu. Birden fazla dille arkadaşları ya da iş ortaklarıyla iletişim kuranlar artık Gboard ile de aynı sonucu alabilecekler. Ayrıca emoji paneli yeniden düzenlendi. GIF butonu daima görünür hale getirildi ve klavyeden GIF desteği sunmayan uygulamalarda görünmez hale getirildi. G butonuyla hızlı biçimde Google arama başlatılabiliyor.

Gboard - Google Klavye
Fiyat: Ücretsiz


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Okumuş olduğunuz bu içerik, daha önceden gelen ziyaretçilerimiz tarafından olumlu olarak değerlendirildi. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için siz de yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın. Ek bir bilgi daha verelim: Bu içeriğe şimdiye kadar 1 ziyaretçimiz değerlendirme yaptı ve değerlendirme ortalaması ise şimdilik 5,00 üzerinden 5,00.

ZayıfOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...