Android: Netflix İçeriğini MicroSD Karta Taşımak

Android’de Netflix İçeriğini MicroSD Karta Taşımak mümkün. Netflix uygulaması bir süredir çeşitli film ve dizilerin çevrimdışı izlemek üzere indirilmesine olanak tanıyor. Tabii çok sayıda içeriği bu şekilde cihazınıza kaydettiğinizde boş depolama alanınız hızla azalacaktır. Neyse ki Android kullanıcıları için Netflix İçeriğini MicroSD Karta Taşımak üzere yararlanılabilecek bir yöntem var. Bu işlem için bir dosya yöneticisinden yardım almanız gerekecek, biz anlatımda Astro File Manager uygulamasını tercih ettiğimizi belirtelim.

Android: Netflix İçeriğini MicroSD Karta Taşımak

android-netflix-icerigini-microsd-karta-tasimak-2

  • Netflix uygulamasıyla çevrimdışı izlemek istediğiniz dizi / filmleri indirin. Astro File Manager harika bir dosya yöneticisi ve bize bu işlemde gerekecek gizli dosyaları görülebilir hale dönüştürme işlevine ev sahipliği yapıyor. Astro File Manager’da Display Settings/Appearance menüsüne gidin, Show Hidden Files seçeneğini işaretleyin.
  • Android > data > com.netflix.mediaclient > files > Download > .of. dizinine gidin. Burada Netflix ile kaydettiğiniz tüm film / dizi içerikleri mevcut. Netflix kaydedilen içerikleri dizi / film adını referans alarak kaydetmiyor, rastgele karakterler kullanıyor.
  • Dosyayı microSD karta aktarmadan önce dosyaya bir ad eklemek isteyeceksiniz, ancak orijinal adı kaldırmamaya veya dosyayı tamamen yeniden adlandırmamaya özen gösterin. Dizi veya film adını ekledikten sonra dosyayı SD kartınıza aktarabilirsiniz. Astro File Manager’da dosyaları microSD karta aktarma işlemi videodaki gibi gerçekleştirilebiliyor.

  • Ne yazık ki, bu dosyaları doğrudan SD karttan izleyemiyorsunuz, bu nedenle zamanı geldiğinde bunları dahili depolama birimine geri aktarmanız gerekecek. Bu rahatsız edici, ancak bir süre kablosuz ağınız olmayacağını ve izlenecek TV şovlarının ve filmlerinin bir kütüphanesi oluşturmak istediğinizi biliyorsanız yine de kullanışlı olabilir. Dosyaları aktarma zamanı gelince, dosyaya eklediğiniz adı kaldırın ve orijinal dosya adının tam olarak indirildiğinde olduğu gibi kalmasını sağlayın. Ad değiştirilirse Netflix videoyu oynatamayacaktır.
  • Yukarıda gösterilen yöntemle dosyayı SD karttan telefonunuzun dahili depolama birimine taşıyın; kaydedilen dizi veya filmlerinizi Netflix uygulamasında izlemeye hazırsınız.
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Huawei Cihazlarda Bootloader Kilidini Kaldırmak

Android Telefondan Televizyona Görüntü Aktarmak