LG V20 Bootloop Yeniden Başlatma Sorunu Çözümü

⁠⁠⁠


LG üretimi amiral gemisi akıllı telefonlar son yıllarda sık sık bootloop yeniden başlatma sorunu yüzünden gündemi işgal ediyor. En son olarak geçen senenin amiral gemisi olan LG G4 ile ilgili çok sayıda yeniden başlatma şikayeti gelmişti ve sorunu analiz eden LG, donanımsal bir hata olduğunu kabul edip resmi açıklama yaparak bileşenler arasındaki gevşek bağlantının buna sebep olduğunu ilan etmişti. Güney Kore devi LG, bu sorunu aşmak için kolları sıvayıp sorunlu cihazları ücretsiz olarak onarmıştı. Tarih tekerrür etti ve bu kez en yeni amiral gemisi olan LG V20 ile ilgili bootloop yeniden başlatma şikayetleri yükselmeye başladı!

LG V20 Bootloop Yeniden Başlatma Sorunu Çözümü

Sayıları giderek artan kullanıcı raporlarına göre LG servis merkezi yoğun biçimde V20 ile ilgili sorun üzerinde analizler yapıyor. Eğer LG V20 almışsanız ve bootloop yani yeniden başlatma sorunları yaşıyorsanız ucuz tip, markasız, yan sanayii ve çakma USB Type-C kablo kullandığınız belli oluyor. Bu konuda açıklama yapan LG, sorunun nedenini kullanıcılar olarak belirledi ve LG V20 sahiplerini sadece orijinal LG USB Type-C kablosu kullanmaya davet etti. Diğer yandan bu alandaki uzmanlar, LG’nin açıklamasını tatmin edici bulmadılar ve sahte USB Type-C kablo kullanımının bootloop sonucu doğuramayacağını açıkladılar. Anlaşılan bazı LG V20 sahiplerini sancılı günler bekliyor.

lg-v20-6334-001

Çin üretimi sahte klon kablolarda maliyeti düşürmek için ince ve kalitesiz bağlantılar kullanılıyor ve sinyal sorunları oluşuyor. Cihazlara zarar gelebileceği için şarj hızı düşüyor ve ısınma yaşanabiliyor. LG ya da hangi marka olursa olsun cihazlarınızdaki kablo ve şarj aletlerinin orijinal tip olmasını öneriyoruz. Sıkıntı yaşayan LG V20 sahipleri forum alanında dertlerini dile getirebilirler…

⁠⁠⁠


[Toplam:2    Ortalama:5/5]

7 Yorum

YORUM YAZ
 1. V10 ile lg yi sevdim derken v10 ilk ghost screen kronik sorunu oldu servis ekran değiști yine oldu bende yapacak bir șey yok deyip tekrar verdim tekrar değiști yazılım attılar ama 2 hafta sonra yine okdu bu seferde cihaz kapanmaya başladı iyice arttı 2 gün sonra tamamen kapandı açılmadı servis yine anakart değiști geldi 1 ay sonra yine kapandı açılmadı arastirdim bootlop buda kronik miș lg de malesef tuttum hurda niyetine bedava fiyata verdim gittim v20 aldım ondada ghost screen çıktı yine verdim geldi bu sefer yine bootloop oldu servise yolladım geldi yine ısınma yapmaya başladı sanırım yine bootloop olacak ben şimdi yine gönderdim gelsin satıp bir daha asla lg ye dönmeyeceğim çevremde 7-8 kişi lg de bu sorunu yașadı verdiğim paranın binde birini helal etmiyorum. Servisleride ilgilenmiyor o kadar sevdim ben bu cihazı ama kursağımda bıraktılar.

 2. Gayet başarılı estetik bi cihaz her yönden gözleri üzerine çekmeyi başarıyor
  Rastladığım tek sorun ısınma ve indirdiğim bazı ..android uygulamalarının kapanması
  Buyuk cihaz olması nedeniyle rahat tutabilmek için yuzuk tarzında yapışkan tutucu ve kılıf kullanımını tavsiye ederim

  Not: taşıdığınız cepte ekran yada kamera camını sıkışma ve baskıdan kırabileceğine dikkat edin
  Alan arkadaşlara hayırlı olsun

 3. 1 ay olmadı v20 mi alalı malumatınız üzere bir çok forumda rastladığım akra kamera lens koruyucu camı kırıldı cebimdeyken sinirliyim!

 4. Ben yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum canavar gibi ne bir sorun var nede şarj problemi bir önceki telefonum note 4 tü resmen ağzıma etti ve en sonunda patladı bence v20 çok güzel bir telefon note 4 3200 amper batarya kullanıyodu buda 3200 ama bu note 4 kadar erken bitmiyo bence tek sıkıntısı tek elle kullanım imkansız

 5. Ben üç gündür kullanıyorum.şarjından hiç memnun değilim.5 saatte bitiyor.servise götürdüm.yazılım yükledik.düzeldi dediler.hiçbir şey değişmedi.şimdi tekrar götürecem.

 6. lg v20 aldim daha 1 hafta olmadi cihaz 2 kere kendiloginden kapanip acildi orjinal kablosu ve cihazi ile kullaniyorum 2. kez basima geldi acilip kapanma olayi yani sorun bence kablodan degil

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir