Android Nougat: YouTube Videolarını Arka Planda Oynatmak

⁠⁠⁠


Android Nougat‘ta YouTube videolarını arka planda oynatmak için yapmanız gerekenlere değineceğiz. YouTube video izlemek ve müzik dinlemek için harika bir platform. Son trailer’lar, albümler, komik videolar ve çok daha fazlasına erişebiliyorsunuz. Ancak örneğin arka planda YouTube’dan müzik dinlerken başka bir uygulama kullanmak ya da ekranı kapatıp akıllı telefonu cebe koymak mümkün olmuyor. Esasında mümkün ama bunun için hiç de mantıklı olmayan, aylık 9.99 USD karşılığında YouTube Red abonesi olmak gerekiyor. YouTube Red aboneliğiyle yalnızca reklamlardan kurtulma ve arka planda video oynatma özelliği elde edilebiliyor.

Android Marshmallow ve daha eski Android versiyonlarında çeşitli Xposed modülleriyle YouTube videolarını arka planda oynatmak mümkün. Fakat Xposed henüz Android Nougat işletim sistemine uyarlanmış değil, bu nedenle farklı bir yöntem izlemek gerekiyor. Bu işlem için Android Nougat işletim sistemli akıllı telefonunuzda root erişimine ihtiyaç var. Dilerseniz Android Nougat‘ta YouTube videolarını arka planda oynatmak için yapmanız gerekenlere bakalım.

Android Nougat: YouTube Videolarını Arka Planda Oynatmak

  • Öncelikle buradan Lucky Patcher uygulamasını akıllı telefonunuza indirin ve yükleyin. Uygulamayı kurmadan Android’in güvenlik ayarlarından Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini işaretlemelisiniz. Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırın. SuperSU izni talep edecektir, onay verin.

android-nougat-youtube-videolarini-arka-planda-oynatmak-1

  • Lucky Patcher uygulamasının arayüzünde cihazınızda kurulu olan uygulamaların listesini göreceksiniz. YouTube‘u listeden seçin ve Open menu of patches seçeneğine dokunun. YouTube cihazınızda sistem uygulaması olarak tanımlanmışsa bir uyarı ekranı karşınıza gelebilir, Yes seçeneğine dokunun.
  • Custom patch ve ardından Apply seçeneklerini kullanın.

android-nougat-youtube-videolarini-arka-planda-oynatmak-2

  • İşlem biraz zaman alabilir, tamamlandığında başarıyla sonuçlandığı mesajını göreceksiniz.
  • İşlem bu kadar! Şimdi YouTube’da bir video açın ve ana ekran butonuna dokunun. Bildirim alanında YouTube’da yürütülen video için kontrol butonlarının belirdiğini ve içeriğin arka planda sorunsuzca oynatıldığını göreceksiniz.

android-nougat-youtube-videolarini-arka-planda-oynatmak-3

⁠⁠⁠


[Toplam:1    Ortalama:5/5]

1 Yorum

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir