Android İçin Az Yer Tutan Uygulamalar

Depolama alanı düşük olan akıllı telefonlarda kullanıcılar oyunlar ve uygulamalar kurarak alanı kısa sürede bitiriyorlar. Bu soruna çözüm olacak az yer tutan uygulamaları listeledik:

Android İçin Az Yer Tutan Uygulamalar

Daha az yer kaplayan uygulamaların daha basit ve başarısız olduğu sanılmasın. Son derece iddialı seçenekler var.

Swipe for Facebook

Facebook’un uygulaması son derece ağır ve epey yer kaplıyor. Sadece 3 MB olan bu alternatifse daha iyi bir çözüm. Basit biçimde Facebook’un mobil sitesine kabuk giydiriyor ve kullanımı kolaylaştırıyor. Eklemelerle standart internet tarayıcınızdan destek alıyor.

Swipe for Facebook
Fiyat: Ücretsiz

Smart Launcher 3

Sadece 4 MB olan bu uygulama başlatıcı gereksiz eklentilere yer vermiyor ve hızlı işliyor. Otomatik olarak uygulamalarınızı belirli kategoriler altında organize ediyor. Sık kullanılanlara hızlı biçimde erişim imkanı var.

Smart Launcher 3
Fiyat: Ücretsiz

Pulse SMS

Android standart mesajlaşma uygulaması başarılı ama çok da iyi değil ve sıkıcı. 7 MB olan bu alternatifse kişilere göre özelleştirme imkanı veriyor ve ücretsiz olmasına rağmen reklamsız. Android Wear cihaz sahipleri de kullanabiliyor.

Pulse SMS (Phone/Tablet/Web)
Fiyat: Ücretsiz

Opera Mini

Sadece 4 MB işgal eden Opera Mini harika ve popüler rakiplerini geride bırakacak artıları var. Mini sürümünde veri kullanımı sınırlandırılıyor ama video indirici, gizli gezinti, akıllı Wi-Fi indirme gibi ek özellikler bile yer alıyor.

Opera Mini web tarayıcı
Fiyat: Ücretsiz

Weather (MacroPinch)

Çok sayıda ücretsiz hava durumu uygulaması var. 5 MB olan bu ücretsiz seçenek konumunuza bağlı hava durumu bilgisini otomatik olarak güncelliyor. Haftalık ve saatlik raporlar ve widget’lar da var.

Hava Durumu - Weather
Fiyat: Ücretsiz

aCalendar

3 MB olan takvim uygulaması Google Calendar ile bağlantı kurabiliyor. Haftalık, günlük, aylık, yıllık vb görünümleri var. Etkinliklere farklı renkler ekleyebiliyor. Ana ekrana tam ekran widget eklenebiliyor. Ek özellikler içinse ücretli sürümü almak gerekiyor.

aCalendar - Android Calendar
Fiyat: Ücretsiz

CCleaner

Masaüstü sürümü son derece başarılı olan uygulamanın Android sürümü de iyi. 9 MB olan uygulama temizlik yaparak zararlı içeriği siliyor. Aynı zamanda çeşitli önbellekleri ve geçici dosyaları uzaklaştırabiliyor.

CCleaner
Fiyat: Ücretsiz


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

ZayıfOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...