Android/iOS: Sağlık Sorunlarına Yardımcı Uygulamalar

Dünya genelinde çok sayıda özürlü insan var ve belirli açılardan handikaplara sahipler. Duyu organları ya da diğer açılardan normal seviyede olmayanların hayatını kolaylaştıran uygulamalar da bulunuyor. Bu sayede bir nebze de olsa destek sağlanabiliyor.

Android/iOS: Sağlık Sorunlarına Yardımcı Uygulamalar

Bu durum özellikle de iletişim aşamasında etkili olabiliyor.

Braille Alfabesi

brailleios

Görme özürlüler bu uygulama sayesinde Braille alfabesini öğrenebilir ve iletişim kurabilir. Arabirimde sade bir anlatım tercih edilmiş ve çocuklar düşünülmüş. Seslendirmeleriyle 26 Braille alfabesi öğretiliyor. Android kullanıcıları içinse benzer seçenek Braille Guide.

Learn Braille Alphabet
Fiyat: 6,99 TL
Braille Helper
Fiyat: Ücretsiz

İşaret Dili

Screen-Shot-2015-01-30-at-17.30.31

Duyma özürlüler ise kısa sürede sonuç alabilecekleri uygulamalar bulabilir. iOS tarafında Marlee Signs uygulaması beğeni kazanıyor. Oskar ödüllü sanatçı Marlee Martin’in oynadığı rolden etkilenilmiş. Ayrıca ücretsiz bir işaret dili uygulamasına olanak vermiş. Android kullanıcıları içinse Spread The Sign adlı uygulama benzer işi görüyor.

Marlee Signs
Fiyat: Ücretsiz+
Spread Signs
Fiyat: Ücretsiz+

Disleksi

dyslexiakey

Disleksi nedeniyle öğrenme zorluğu yaşayanların iyi bir yardımcıya ihtiyacı var. Dil anlamada zorlanıp okumayı beceremeyenler iOS özel DyslexiaKey uygulamasını deneyebilir. Aynı zamanda telefon kullanmayı da kolaylaştıran uygulamanın WhatsApp, iMessage, Snapchat, Facebook desteği var. Android kullanıcıları içinse Keyboard for Dyslexics yardımcı oluyor.

Keyboard for Dyslexics
Fiyat: ₺5,89

Otistik

autismios

Beyin sorunu nedeniyle diğer insanlarla iletişim sorunu çekenler için iOS ortamında çok fazla seçenek yok. Android ortamında Miracle Modus uygulaması yardımcı oluyor. Alıcı yükünü azaltma odaklı uygulamayı otistik biri geliştirmiş. Parlak ışıklar ve efektlerle sakinleştirici gibi işliyor.

Miracle Modus
Fiyat: Ücretsiz

Diyabetli

Şeker hastası diyabetli kişiler epey fazla ve hayatları bir anda zehir olabiliyor. İnsülin alma zamanını hatırlamak önemli. Diabetes Logbook bu konuda yardımcı oluyor.

mySugr: Diabetes Tracker Log
Fiyat: Ücretsiz+

mySugr: Diyabet Günlüğü ı
Fiyat: Ücretsiz+
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Android/iOS: Özel Instagram Filtreleri Nasıl Oluşturulur

Android: Sağlıklı ve Aktif Kalmanıza Yardımcı Uygulamalar