Android: Desteklenmeyen Uyumsuz Uygulamaları İndirmek

Kimi Android uygulamaları ülke sınırlaması, kimileri cihaz uyumu yüzünden belirli kullanıcılar tarafından indirilemiyor. Buraya kadar Google kontrolündeki Play Mağaza ortamından söz ediyoruz. Peki ya böyle bir oyun ya da uygulamayı indirmek için sabırsızlanıyorsanız ne yapabilirsiniz?

Android: Desteklenmeyen Uyumsuz Uygulamaları İndirmek

Akla gelen ilk çözüm marketten indirilemeyen bu tür uygulamaları diğer kaynaklardan indirip kurmak ama bunun bir risk içerdiği ve virüs bulaştırabileceği unutulmamalı. Cihazınıza AVG, Avast gibi bir antivirüs uygulaması kurduysanız ve Güvenlik ayarları içinden Bilinmeyen kaynaklar için onay verdiyseniz o zaman apkmirror.com, apkleecher.com gibi siteler üzerinden apk paketi indirip kurabilirsiniz. Bu aşamada sorumluluk size ait.

apk-dll-696x408

Google Play mağaza ortamından ayrılmak istemiyorum ama henüz ülkeme destek verilmediği için indiremiyorum derseniz o zaman ülke gizleyip tekrar deneyebilirsiniz. Buna imkan veren VPN uygulamaları var. İlk olarak VPN yönlendirmesi yapan Betternet kurmalısınız.

Bunu kurup çalıştırınca ücretsiz olarak ve üye olmadan gizlenerek ve farklı ülkeden görünerek uygulama indirebilirsiniz.

4-betternet

Bir diğer açık VPN uygulaması arkasında Opera olan Opera Free VPN. Sanal yerinizi değiştirip daha fazla içeriğe ulaşabilir ve engelleri aşabilirsiniz. En hızlı ve kararlı VPN servislerinden biri ve beş farklı konum seçilebiliyor.

Opera Free VPN - Unlimited VPN
Fiyat: Ücretsiz+

Niyetiniz bu tür engel aşma sistemleriyle uğraşmadan ve virüs riskinden çekinmeden uygulama indirmekse Google Play mağaza alternatifi mağazalara bakabilirsiniz. Akla gelen ilk seçenekler Amazon App Store, F-Droid ve Aptoide. Elbette bunlarda da ülke sınırlaması olabilir ve her aradığınız uygulama arşivlerinde yer almayabilir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Android ve iOS: Instagram’da Koleksiyon Oluşturmak

Snapchat: Üç Boyutlu Dünya Lensleri Nasıl Kullanılır?