Android: Ekran Parlaklığını Azaltmak

Android‘li akıllı telefonlarda ekran parlaklığını azaltmak ve mümkün olan minimum seviyenin de altına çekmek için yararlanabileceğiniz uygulamaları tanıyacağız. Günümüzde akıllı telefonlar tatmin edici parlaklık seviyeleri sunan ekranlarla geliyor. Özellikle gece ilerleyen saatlerde akıllı telefonunuzun parlaklığını minimum seviyeye aldığınızda dahi gözleriniz rahatsız olabilir. Android‘de ekran parlaklığını azaltmak için kullanabileceğiniz uygulamalara göz atıyoruz.

Android: Ekran Parlaklığını Azaltmak

Bluelight Filter for Android

Android Ekran Parlaklığını Azaltmak 1

Uygulama ekran parlaklığını minimum seviyeye çekmenize olanak tanıyor, uygulamayı kullanarak ekran parlaklığını dilediğiniz kadar düşürebiliyorsunuz. Daha iyi sonuçlar almak için opasiteyi ayarlayabilirsiniz. Araç kullanıcıların gözünü daha az yoran ideal bir mavi filtreyi ekrana ekliyor ve kullanıcıların gözlerini korumasını sağlıyor.

RootDim

Android Ekran Parlaklığını Azaltmak 2

Android’li akıllı telefonlarda ekran parlaklığını en alt düzeye indirmek için kullanabileceğiniz harika bir uygulama. RootDim adından da anlaşılabileceği üzere root erişimine ihtiyaç duymakta, root işleminin artık eskisi kadar zor olmadığı açık. Cihazınız root’lu ise bu uygulamayı mutlaka kullanmalısınız.

RootDim [root]
Fiyat: Ücretsiz

Screen Filter

Android Ekran Parlaklığını Azaltmak 3

Screen Filter Android’in mevcut parlaklık ayarlarından çok daha güçlü bir ayarlama menüsü sunmakta. Oyunlar, internet sitelerinde gezinme ve e-kitap okuma gibi işlemlerde ekran parlaklığını kısarak gözlerinizin yorulmasını engelleyebilirsiniz. Eğer akıllı telefonunuzda AMOLED ekran varsa pil tasarrufu dahi sağlayabiliyorsunuz.

Screen Filter
Fiyat: Ücretsiz

Twilight app for Android

Android Ekran Parlaklığını Azaltmak 4

Twilight çok sayıda kullanıcı tarafından beğenilen, hayli popüler bir uygulama. Uygulama Android işletim sisteminin bakımı ile ilgileniyor. Özellikle geceleri ortam çok karanlık olduğunda ekran parlaklığını gözünüzü rahatsız etmeyecek seviyeye düşürebilirsiniz.

Twilight
Fiyat: Ücretsiz

Night Mode

Android Ekran Parlaklığını Azaltmak 5

Night Mode uygulaması ile ekran parlaklığını Android’in sunduğu varsayılan minimum seviyenin altına alabilirsiniz. Uygulamanın ekrana eklediği gece filtresi ile gözleriniz düşük aydınlatmalı ortamlarda şüphesiz daha az rahatsız olacaktır.

Night Mode
Fiyat: Ücretsiz


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

ZayıfOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...