Android: YouTube Videolarını Pencerede Oynatmak

⁠⁠⁠


Android‘li akıllı telefonlarda YouTube videolarını pencerede oynatmak için izlemeniz gereken aşamaları ele alacağız. Android O işletim sisteminin geliştirici ön izleme versiyonunda PiP / Picture in Picture modu bulunmakta. Bu tabii deneysel bir seçenek ve final sürümünde yer alıp almayacağı belli değil. Yeni bir konsept olduğunu söylemek de mümkün değil, yıllardır çeşitli platformlarda karşımıza çıkıyor. Android işletim sistemli mevcut akıllı telefonunuzda Android O işletim sistemi bulunmasa da YouTube videolarını pencerede oynatmak için yararlanabileceğiniz üçüncü parti bir uygulama mevcut. Artık YouTube videolarını ekranda yüzen bir pencereden izleyebileceksiniz.

Android: YouTube Videolarını Pencerede Oynatmak

Yüklemeniz gereken Android uygulamasının adı Float Tube. YouTube için tarayıcı ve video oynatma işlevlerine ev sahipliği yapıyor. Resmi YouTube uygulaması için bir eklenti değil, farklı bir uygulama olduğunun altını çizelim.

Float Tube’u yükledikten sonra çalıştırın. Oynatmak istediğiniz bir videoyu seçin. Uygulama videoyu varsayılan olarak yüzen formda bir pencerede açacaktır. Video yürütülmeye başladığında uygulamanın kendisini kapatabilirsiniz. Video ekrandaki küçük pencerede oynatılmaya devam edecektir. Pencereyi ekranda dilediğiniz yere doğru sürüklemeniz mümkün.

Android YouTube Videolarını Pencerede Oynatmak 1

Bu pencereyi üç farklı genişlikte kullanabilirsiniz. Ekranın yarısı kadar genişlikte, ekranınızın genişliğini kaplayacak boyutta ya da tam ekran modu arasında tercih yapabilirsiniz.

Uygulamaya geri dönmek için pencere arayüzündeki oynatma butonuna dokunabilirsiniz. Video oynatma penceresini kapatmak içinse uygulamanın yüzen simgesini kapatma butonuna doğru sürükleyip bırakın.

Android YouTube Videolarını Pencerede Oynatmak 2

Float Tube Android O ile gelen YouTube PIP modu için alternatif bir seçenek. Varsayılan özelliği yenemeyeceği açık çünkü bir YouTube uygulaması için oldukça sınırlı özellikler sunuyor. Reklamlar rahatsız edici değil. Varsayılan YouTube uygulamasında ve YouTube web arayüzünde sunulmayan döngü moduna sahip olduğunu da not düşelim.

Float Tube – Video Background Player
Float Tube – Video Background Player


⁠⁠⁠


[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir