Android’de Ekran Kilidine Alternatif Uygulamalar

Telefon kullanırken en sık gördüğünüz alanlardan biri ekran kilidi. Bildirim var mı diye kontrol etmek için ekran kilidine sık sık bakabilirsiniz. Varsayılan Android ekran kilidi sınırlı ve seçeneği az. Sadece bildirimler ve saati gösteriyor. Bazen hava durumu ve kısayollar olabiliyor ama daha fazlası mümkün.

Android’de Ekran Kilidine Alternatif Uygulamalar

Neyse ki Google Play ortamında çok sayıda ekran kilidi uygulaması var. Bunları kurup kullanarak cihazı özelleştirebilirsiniz.

Echo Notification Lockscreen

screenshot.1509359509

Listemizdeki en kullanışlı ekran kilidi alternatiflerinden biri. Öncelik ve türüne göre bildirimleri kategoriler altında topluyor. Böylece kilit ekranı kalabalıklaşmıyor. Özelleştirme seçenekleri geniş ve hatırlatıcı eklenebiliyor.

Echo Kilit ekranında
Fiyat: Ücretsiz+

Floatify Lockscreen

screenshot.1509360779

Basit bir uygulama ve Samsung, Google Pixel ve iPhone 7 gibi popüler cihazları esas alacak şekilde kilit ekranı kullanmanıza olanak veriyor. Aynı zamanda Android O gibi kilit ekranını özelleştirmenize olanak da veriyor. Widget bile ekleyebilirsiniz!

Floatify Lockscreen
Fiyat: Ücretsiz

AcDisplay

screenshot.1509360880

Motorola ve Nexus cihazlardaki Ambient Display gibi sadece uygulama sembolünü gösteriyor ve buna tıklayıp bildirimi görmek ya da göz ardı etmek mümkün oluyor. Özellikle de AMOLED ekrana sahip olan cihazlar için uygun olduğu ortada.

AcDisplay
Fiyat: Ücretsiz+

Gesture Lock Screen

screenshot.1509360986

Android cihazla parmak izi okuyucu kullanamıyorsanız kilit açmak için parola girmek zor gelebilir. Bu seçeneği kullanarak istediğiniz şekli girerek ekran kilidini açabilirsiniz. Aynı zamanda biri yanlış deneme yaparsa selfie çekip yakalanmasını sağlayabiliyor.

Gesture Lock Screen
Fiyat: Ücretsiz

Next Lock Screen

screenshot.1509361095

Microsoft imzalı bu ekran kilidi üretkenliği arttırmak için sık kullanılan uygulamaları ve favori araçları elinizin altına diziyor. Wi-Fi aç/kapa ve fener gibi kısayollar bile var ve kulllanışlı. Aynı zamanda takvim raporları verebiliyor ve Bing motorundan güç alıyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

Next Lock Screen
Fiyat: Ücretsiz

 

Android: Firefds Kit Xposed Modülü Kurulumu

Android: Root Edilmiş Cihazda Güvenli ROM Kurulumu