Android 8.1 Cihazınızda Boş Alan Açacak

Her ne kadar bazı firmalar artık 64 GB depolama alanı içeren cihazlar sunmaya başlamış olsa da çoğu Android cihazda normal kapasite 32 GB civarında. Bazı giriş seviyesi modellerde hala 16 GB olabiliyor ve kullanıcıya 12 GB ya da altı kalıyor. Bu durumun farkında olan Google, iOS 11 ile gelen az kullanılan uygulamaları kaldırarak yer açma özelliğine cevap veriyor. Firmanın kısa süre önce sunduğu “Files Go” uygulaması bir anlamda buna olanak veriyor ve önbellek temizleme, az kullanılan uygulamaları görme imkanı veriyor.

Yeni adımla Android 8.1 sürümüne altyapı destekli otomatik kullanılmayan uygulama analizi giriyor. Bunun amacı önceden kurulup asla kullanılmayan ama yer kaplayan uygulamaları tespit etmek ve önceliğini kesip önbellek kullanarak yer işgal etmelerini engellemek. Arka planda çalışmıyorsa ve diğer uygulamalar için de kullanılmıyorsa aktif değil sayılıyor. Bu listeye girenler cihaz belleğinde yer kaplamayacak ve böylece boş alan artacak. Ancak şu anda az sayıda cihazın Android 8.0 güncellemesi hazır ve bir sonraki 8.1 güncellemesi aylar alabilir.

 


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Okumuş olduğunuz bu içerik, daha önceden gelen ziyaretçilerimiz tarafından olumlu olarak değerlendirildi. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için siz de yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın. Ek bir bilgi daha verelim: Bu içeriğe şimdiye kadar 1 ziyaretçimiz değerlendirme yaptı ve değerlendirme ortalaması ise şimdilik 5,00 üzerinden 5,00.

ZayıfOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...