Android: Adres Değiştiren Reklamları Chrome İle Engellemek

screenshot.1510473692

İnternet ortamında epey zaman geçiriyorsanız söz edeceğimiz yönlendirici reklamlar karşınıza çıkmış olabilir. Bulunulan siteden çıkıp başka sitelere gönderen reklamların hangi kaynaklardan veri aldığı belli olmadığı için güvensiz ortam oluşabilir ve cihazınıza zararlı kodlar girebilir.

Android: Adres Değiştiren Reklamları Chrome İle Engellemek

Bu tür sayfa geçişleri tehlikeli bir durum olduğuna dair uyarı ile gelebilir. Bu tür mesajlara cihazdaki titreşim motoru eşlik ederek uyarı şiddetini arttırabilir. Genelde belirli reklam ağlarına ait özel sayfalar ön plana çıkıyor ve herhangi bir kontrolden geçmiyor. Bunları engellemek için Google Chrome tarayıcıdan destek alabilirsiniz.

screenshot.1510474109

Chrome 64 sürümüyle birlikte eğer siz o pencerede etkileşime girmemişseniz üçüncü parti çerçevelerin yönlendirmeleri engellenebiliyor. Demek oluyor ki reklam penceresine tıklamadıkça güvende kalabilirsiniz. Şu anda deneme aşamasında olan Chrome 64 sürümünün resmi dağıtımı 2018 başında başlayacak. Aslında mevcut Chrome sürümünde de buna izin veren kodlar gizli.

screenshot.1510474345

Bu nedenle yapmanız gereken özel menüye girerek gizli seçeneği aktifleştirerek bu yenilikten faydalanmak. Denemek istiyorsanız Google Chrome tarayıcınızda adres satırına chrome://flags girin ve Enter basın. Açılan sayfada Ctrl + F ile arama yapın ve framebusting bulun. Alternatif olarak doğrudan şu adrese girebilirsiniz: chrome://flags/#enable-framebusting-needs-sameorigin-or-usergesture 

screenshot.1510474475

Siz bu komutu verince seçenek açılacak ve aktifleştirmeniz yetecek. Değiştirince Chrome’un yeniden kapanıp açılması şart olacak. Onay verin ve bekleyin. Artık Chrome’u kullanırken daha güvenli biçimde nette dolaşabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
iPhone X'de Yüz Tanıma Kilidini Kullanma

iPhone X’de Yüz Tanıma Kilidini Kullanma

screenshot.1510474676

Android: Sembol Paketleri ve Canlı Duvar Kağıtları