LG G3 128 K Simkart Okuma Hatası

'LG' forumunda ss2 tarafından 11 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

LG G3 128 K Simkart Okuma Hatası 5 5 2votes
5/5, 2 oy

1. ss2

ss2 Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Lg g3 telefonumda turk telekom ,turkcell ve vodafone 128 kb simkartlar çalışmıyor.Farklı simkartlarda da aynı problemi yaşıyorum.Ekte görünen hatayı alıyorum.Aynı operatörlerin 64 kb simkartlarında hiç bir problem çıkmıyor. 128 kb Simkartlar başka telefonlarda çalışıyor.Telefonumda stock anroid 6 yüklü.Tekrar yazılım yüklemesi yaptım.Düzelmedi.Anroid 5'e düşürdüm yine düzelmedi.Telefonun garantisi bitti.Benzer problemi yaşayanlar yada çözümünü bilenler var mı?

Mobil ağ siz geçerli bir SIM kart takip yeniden başlatana kadar kullanılamayacak hatası.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Ekim 2016
  2. Ayberk

Ayberk Yönetici

Alınan Beğeniler:
    92
    Ödül Puanları:
    28
    Problem aniden mi başladı ve cihazda bir güvenlik programı kurulu mu? McAfee gibi mesela.

3. ss2

ss2 Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    mcafee var cihazda.aniden oldu.fabrika ayarlarına döndürdüm.ama maximum 1-2 saat simkartı görüyor.sonra yine bu hatayı veriyor.internette çözüme ulaşan birilerini de bulamadım.garantisi olmadığı için servise de gönderemiyorum.

4. Ayberk

Ayberk Yönetici

Alınan Beğeniler:
    92
    Ödül Puanları:
    28
    McAfee'yi kaldırıp tekrar deneyebilirsin.

5. ss2

ss2 Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Maalesef bu da çözüm olmadı.

6. ss2

ss2 Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    64kb turk telekom yedek simkart çıkartarak problemi çözdüm.

7. pamirkiziltug

pamirkiziltug Yönetici

Alınan Beğeniler:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    Başka 128 kB çalışabilir. Turkcell vs. Bu bence biraz da Türk Telekom SIM ile ilgili.

8. ss2

ss2 Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Turk Telekom(Avea),Turkcell'in birden fazla128 kb simkartları ile denemelerimde aynı hatayı alıyordum.Vodafone'nun 128 kb simkartı olmadığı için 64kb simkart ile problemsiz telefonum uzun süre çalıştı.Daha sonra Turkcell ve Turk Telekom(avea) 64kb simkartlarla da problemsiz çalıştığını
    tespit ettim. Bir arkadaşım vasıtası ile 64kb Turk Telekom(avea)simkart bularak problemimi çözdüm.64kb simkartın
    Turkcell ve Turk Telekom (avea)için tek dezavantajı 4g olarak çalışmaması.Vodafone'nun 128 kb sim kartı olmadığı için 64 kb ile 4g problemi yok.

Son düzenleme: 29 Ekim 2016
  9. pamirkiziltug

pamirkiziltug Yönetici

Alınan Beğeniler:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    LG G3 kullanıcıları için iyi bilgilendirme oldu.

10. erkanbey

erkanbey Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Simkartla alakası yok kardeşim. Çok araştırdım. LG'nin anakart sorunu bu. Sırf türkiyede değil dünyanın her yerinde aynı sorunu yaşayan çok mağdur var. Bu kronik sorun nedeniyle LGTürkiye servisinde bekleyen yüzlerce telefon mevcutmuş. Ben de aynı sorunu başından beri Trcell 64 KB simkart ile yaşıyorum. Sim kart değişimi çözüm değil. LG Türkiye insanları anakart yok diye oyalamaya devam ediyormuş. Değişim talep edenlerin bazılarına olumlu yanıt gelmiş, ama kaç kişi bilgim yok. Ben fatura ibrazı ile ücret iadesi talebinde bulundum. Aksi taktirde global anlamda LG ile uğraşmaya devam edeceğim. Herkese de değişimden öte ücret iadesinde bulunmasını ve LG markasından uzak durmasını şiddetle tavsiye ederim. Bir gelişme olursa yazarım tekrardan. İyi çalışmalar.

11. Bagci42.

Bagci42. Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sa
    Kesin cozum aldinizmi hocam sikinti anakart da olabiirmi benim basimada geldi aynısı

12. ss2

ss2 Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam benim telefonda düzeldi ve uzun süre kullandım o şekilde.halen 64kb vodafone simkart ile çalışıyor.şuan g5 e geçtim.her telefonda bu yöntem çalışır demiyorum.en azından bu yöntemi denemeden telefonu gözden çıkarmayın diyorum.

Son düzenleme: 18 Nisan 2017
Yükleniyor...