in

Google Play Bu Sefer Geçti

Sizlerin de bildiği gibi Apple Store uzun yıllardır içerisinde barındırmış olduğu oyunlarla ve programlarla lider olarak duruyordu. Uzun yıllardır diyorum çünkü Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemleri için uygulamaların bulunmuş olduğu mağaza AppFigures isimli kuruluşun raporuna göre, uygulama sayısında App Store’u geride bıraktı. AppFigures’ın 2014 yılında yaptığı araştırmaya göre, Google Play’deki geliştiriciler tarafından yüklenen uygulama sayısını 1.4 milyon olarak açıkladı.

Google’ın bu alandaki en büyük rakibi olan AppStore’da ise verilere göre 1.21 milyon yazılım bulunduğu ve 2011 yılında kullanıma giren Amazon’un uygulama mağazası ise Google ve Apple’ın oldukça gerisinde kaldığı açıklandı. Araştırmaya göre, 2014 yılında Yaklaşık 200 ülkede hizmet veren Amazon App Store’da 293 bin uygulama yer aldı.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...