Kategoriler
Konular

Lenovo S90 Sisley İnceleme

Bilindiği üzere Lenovo yeni telefonu S90’ı kullanıcılara geçen günlerde tanıtmıştı. Telefonun iPhone ile olan benzerliği ise tartışmalara konu olmuştu fakat Lenovo, tasarımın Apple firması tarafından yapıldığını benzerliğin bu yüzden olduğunu açıkladı. Bir diğer husus ise ekranın IPS olmaması. Lenovo ekranı AMOLED yapacağını açıkladı. Sizin için telefonun ayrıntılı bir incelemesini yaptık. 5 inç 720p Süper AMOLED Ekran‘a sahip S90’nın ekranın IPS olmaması bize biraz hayal kırıklığı yaşattı fakat IPS teknolojisinin AMOLED ekranlardan daha fazla enerji tükettiğini göz önüne alırsak mantıklı bir karar gibi duruyor. 

Android v4.4.4 KitKat ile gelen Lenovo’nun neden Lollipop değilde KitKat kullandığı akıllara soru işaretleri getiriyor. İlerde bir güncelleme gelmesini umut ediyoruz. Snapdragon 410 işlemciye sahip olan S90, orta seviye bütünleşik GPU olan Adreno 306‘yı içeriyor. Telefonun fiyatına göre bizce düşük kalmış bir işlemci tercihi yapılmış. İlginç bir şekilde Lenovo telefonda çift SIM tercihinde bulunmuş. Bu ise telefonun SAR değerini artırmış durumda. 1GB veya 2GB LPDDR4 Ram içeren S90’ın Ram performansı konusunda ise pek bir şey söyleyemiyoruz. Fakat LPDDR4 teknolojisi geçmişte kullanılan DDR teknlojilerine göre %30’luk bir performans artışı sağladığını söyleyebiliriz. 

13MP arka kameranın 30FPS ile 1080p video çekme özelliği çoğu orta-üst seviye telefonda rastladığımız bir olay. Fakat ön kameranın 8MP olarak seçilmesi yüksek çözünürlüklü özçekimler yapabileceğiniz anlamına geliyor. 16GB veya 32GB dahili depolama alanına sahip cihazın MikroSD desteği olmaması 16GB modeli için bir sorun teşkil ediyor. 32GB modeli için ise yeterli diyebiliriz.2300 mAh çıkarılamaz batarya ile gelen cihazda orta-üst seviye cihazlar için hiç ideal olmayan bir batarya ömrü seçilmiş olsa da size günü çıkarmaya yetecek kadar bir ömür sunacağını umuyoruz. Bizce iPhone dururken iPhone ile çok benzer bir telefon çıkarmak iyi bir fikir değil. Ayrıca 16GB gibi bir hafıza yetersiz. Cihazın Fiyatının 750 ile 900 TL arasında değişmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?