Kategoriler
Haberler

LG Yeni Akıllı Telefonlarını MWC Fuarı’nda Tanıtacak

LG’nin yeni tanıtacağı amiral gemileri G4 ve G Flex 2’yi tanıtmasına yaklaşık bir hafta varken LG, hayranlarının çok sevineceği bir haber paylaştı. Yayımlamış olduğu haberde, orta seviyeye hitap eden, dört yeni akıllı telefonunu MWC fuarında tanıtacağı bilgisini verdi. 4 inç ve 5 inç boyutları arasında değişiklik gösteren akıllı telefonları Magna, Leon, Spirit ve Joy isimleri ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Tanıtılacak olan dört yeni akıllı telefonu isterseniz kısaca tanıyalım;

LG Joy akıllı telefonu, 4 inç boyutunda bir ekrana sahip. 1.2 GHz hızında çift çekirdekli işlemciden güç alacak olan Joy, 1,900 mAh kapasitesindeki bataryası ile uzun ömürlü kullanım sunarken, depolama olarak ise, 8 veya 4 GB hafızası, 1 GB ya da 512 MB RAM ve Android 5.0 Lollipop özellikleri ile tanıtılacak.

4.5 inç ekran boyutu ile kardeşi olan Joy ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan LG Leon, kalbinde 1.3 GHz hızında dört çekirdekli işlemciyi taşırken, G serisinden görmeye alışık olduğumuz Sihirli Tuş kombinasyonu, 8 GB dahili hafıza ve 1 GB RAM ile geliyor.

Ailenin üçüncü üyesi olan Spirit, selefine göre 4.7 inç HD bir ekran ile kullanıcılarına merhaba diyecek. Batarya olarak Leon ve Joy’da kullanılan bataryaya göre 200 mAh daha fazla kapasiteye sahip batarya kullanılırken, işletim sistemi olarak Android’in güncel versiyonu olan 5.0 Lollipop sürümünü bünyesinde barındırıyor.

Dört kişilik ailenin en büyük üyesi olan Magna, 5.0 inç boyutunda HD ekrana sahipken, 2,540 mAh kapasitesindeki batarya ile uzun süreli kullanım imkanı sunuyor. LG Magna, 8 megapiksel çözünürlüğünde arka, 5 megapiksel çözünürlüğünde selfie kamerası ile gelirken, 1.3 GHz dört çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 8 GB depolama hafızası ile MWC fuarında tanıtılacak günü bekliyor.