Kategoriler
Haberler

Samsung’un Durumu Kötüye Gidiyor

Son zamanlara kadar telefon  pazarında yeriniı güncel tutan Samsung 2014 yılının sonlarına doğru yüzde 10’luk bi gerilemeden sonra firmayı sıkıntılı günlere soktu.

Akıllı telefon sahiplerinin sevilen firması ve Apple’ı geride bırakarak akıllı telefon pazarında hızlı adımlarla zirvede yer edinen  Samsung,  2014 yılının sonlarına doğru yaşadığı sorunlardan dolayı akıllı telefon pazarındaki zirvesini kaybetmekle yüzleşti. Strategy Analytics şirketinin yayınladığı güncel raporda 2014 yılında uzun zamandır görmediği düşüşün yüzde 10’luk bi kazanç elde ettiği açıklandı.Yakın zamana kadar Samsung’un arkasında kalan Apple pazar payının yüzde 48.9’unu elde ettiğine dikkate alırsak Samsung’un düşüşü daha çok dikkat çekti. Güney Koreli teknoloji devinin düşünü neye bağlıyabiliriz ?

Firma geçtiğimiz yıllarda amiral gemisini piyasaya sürdü fakat S5 modelinde kullanıcılara  gerekli güncelliği ve farklılığı sunamadı bu yüzden Samsung’a ilk darbe S5’den geldi.Beklentinin daha çok altında bir satış grafiği sundu. Fakat asıl darbeyi sürekli güncellenen pazardan aldı. Tabi Samsung’un S6 modelindeki beklentiler gerçekleşirse tekrardan zirveyi yakalamayı bekliyoruz.