Kategoriler
Haberler

Panasonic’den Yeni Bir Bomba

Akıllı telefon pazarındaki çalışmalarını sürdüren Panasonic, 64 bit işlemcili ilk telefonu olan Panasonic Eluga U2’yi geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdü. Geçtiğimiz günlerde Tayvan’da satışa sunulan Panasonic Eluga U2, 64 bitlik bir akıllı telefon olmasına rağmen düşük maliyetli bir cihaz olmasıyla dikkat çekiyor.

Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle satışa sunulan Eluga U2’nin donanımsal özellikleri arasında 720 x 1280 çözünürlükte 5 inç IPS dokunmatik ekrana sahip olan Eluga U2, 64 bit dört çekirdekli Snapdragon 410 işlemci ile birlikte geliyor. 2 GB RAM belleğine sahip olan bu cihaz, 16 GB dahili depolama yer alıyor. Dijital kamera sektöründeki başarısı telefon kamerasına da yansımış. 13 megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel ön kamera ile geliyor. 2500 mAh batarya bir günü rahatlıkla çıkarabiliyor.Cihazda bir diğer özellik ise 4G (LTE) desteği yer alması.

İlk olarak satışa sunulduğu Tayvan’da yaklaşık 250 dolara satılan Panasonic Eluga U2‘nin önümüzdeki dönemde diğer pazarlara da taşınması bekleniyor. Şu ana kadar fotoğraf odaklı akıllı telefonla
piyasaya süren Japon teknoloji devinin Eluga U2’yle daha standart cihazlara geçiş yapması firmanın önümüzdeki dönemde de bu tür telefonlar piyasaya sürebileceğini düşünüyoruz.