Kategoriler
Konular

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Arasındaki Farklar

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un Unpacked etkinliğinde tanıtılan Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 Edge modellerinin arasındaki farkları merak ediyor musunuz? İki ayrı model de neyin nesi ? İkisinin arasındaki fark nedir? gibi sorularınızı duyar gibiyiz. Şimdi bu sorulara cevap verelim. Cihazların teknik özellikleri neredeyse aynı fakat Samsung Galaxy S6 Edge’nin Galaxy S6’dan farkı ekranının her iki kısımdan da eğik olması. Şimdi iki cihazında ortak olan teknik özelliklerini inceleyelim.

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’in arka kameraları 16 MP ve 4K video kayıt edebiliyorlar. Ön kameraları ise 5 MP. İki cihazda da 3 GB RAM bulunuyor ve ayrıca 5.1 inç Super AMOLED ekran kullanıyor. Ekranda dikkat çeken bir yön; Corning Gorilla Glass 4 tercih ediliyor. Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’in işlemcisi ise sekiz çekirdekli, 2.1 GHz hızında çalışan ve 64 bit desteği olan Exynos 7420. Elbette olması gerektiği gibi Android 5.0 Lollipop işletim sistemi sunuluyor. Her ne kadar iki cihaz benzer de olsa ufak farklılıklar yok değil.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Samsung Galaxy S6’da 2550 mAh batarya bulunuyor fakat Galaxy S6 Edge de 2600 mAh batarya bulunuyor. Samsung Galaxy S6’nın ağırlığı sadece 138 gram iken Samsung Galaxy S6 Edge 132 gram ağırlığında. İki cihazın da Touchwiz arayüzü oldukça hafifletilmiş ve oldukça akıcı bir şekilde çalışıyor. Fiyatların ise Galaxy S6 için 2600 TL, Galaxy S6 Edge için de 3200 TL civarında olması bekleniyor.