in

VAIO’dan İlk Akıllı Telefon: VA-10J

Şubat 2014’te Sony tarafından gerçekleştirilen bir hamle ile firmanın Vaio departmanı, Sony bünyesinden ayrılmıştı. Bu hamle ile Sony, bilgisayar üretiminden vazgeçerek akıllı telefon, tablet ve TV kısmına yönelmişti.

xvaiodan-ilk-akilli-telefon-640x360_640x360.png.pagespeed.ic.KxbLba43uWArlbb-CXa-

VA-10J kod adlı bu akıllı telefon, açıklanan özelliklere göre üst seviye bir cihaz değil. Özelliklere bakıldığında ise bünyesinde 720p çözünürlüğe sahip 5-inç ekran, 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 410 işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 13 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera bulunduracak. Satışa sunulduğunda ise Android 5.0 Lollipop ile gelmesi bekleniyor.

Aşağıdaki görsel ise cihazın konsept tasarımı olarak dikkat çekiyor. VA-10J’nin kutusu dışında kendisine dair herhangi bir görsel ve çıkış fiyatı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Vaio’nun ilk akıllı telefonu olması nedeniyle de sadece Japonya için çıkış yapacağı düşünülüyor. Son olarak da, Söylentilere görede  VA-10J’nin Mart ayında tanıtılması bekleniyor.

vaiodan-ilk-akilli-telf


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...