Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S5 Active, Android 5.0 Güncellemesini Alıyor mu?

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S5 serisinin ürün gamı çok geniş. Galaxy S5 ailesinin gerçekten “taş” gibi modeli olan S5 Active‘e Android Lollipop 5.0 güncellemesinin gelip gelmeyeceği tartışma konusuydu.

Ve iyi haber Kuzey Avrupalılardan, bir diğer deyişle İskandinav ülkelerinden geldi. Kuzey Avrupa’daki S5 Active sahipleri, Android 5.0 Lollipop güncellemesinin geldiğini duyurdu. Buda demek oluyor ki eğer ki sizde S5 Active kullanıcısıysanız, 5.0 güncellemesi çok yakında kapınızı çalabilir…

 

s5 active

Boyutu 1.4 GB civarında olan 5.0 güncellemesi cihazlara otomatik olarak dağıtılmaya başlandı. Ancak yinede sabredemeyenlerdenseniz, Ayarlar –> Telefon Hakkında –> Sistem Güncellemesi seçeneğine dokunarak el ile güncellemeyi kontrol edip indirmeyi deneyebilirsiniz.

Eğer ki güncelleme henüz ulaşmadıysa, biraz daha sabır. Dediğimiz gibi Kuzey Avrupa’dan dağıtıma başlayan güncellemenin dağıtımı çok yakında Dünya genelinde yapılacaktır. Merak edenler için ise, gelen 5.0 güncellemesinin build numarası, yani yapı numarası G870FXXU1BOB4

S5’in S5 Active’den Farkı Nedir ?

Samsung Galaxy S5 Active, S5’den farklı olarak fiziksel tuşlara, daha kalın bir kasaya sahip. Suya karşı dayanıklılık sertifikası bulunan S5 Active aynı zamanda toza ve darbelere karşıda son derece dayanıklı. Ancak S5 Active, S5’e bakış kasa olarak daha kalın ve ağır.