Kategoriler
Haberler

E-Mürekkep Ekranlı YotaPhone Geliyor

İlk telefonlar çıktığında teknoloji, bilim daha ilk adımlarını atıyordu, kimsenin aklına şimdiki gibi büyük ekranlı 6.mm kalınlığa sahip telefonların üretileceği akıllarına gelmiyordu. Bugün ise, akıllı telefon firmaları neredeyse her ay yeni bir akıllı telefon tanıtıyor ve teknolojinin nimetlerinden mümkün olduğunca faydalanıyorlar.

Biz şimdilerde dev ekranlı akıllı telefonları zar zor kullanıyorken, akıllı telefon firması YotaPhone tüm tabuları yıkarak olağanüstü bir akıllı telefon üretti ve satışa sunuyor. Tasarım olarak ilk bakışta sıradan bir telefon gibi duran YotaPhone2, iki ekrana sahip. Evet yanlış duymadınız!. YotaPhone’un hem ön hemde arka tarafında olmak üzere iki ekrana sahip bir akıllı telefon olma özelliği taşıyor. Ön kısmında 5 inçlik Full HD çözünürlük sunan AMOLED bir ekrana sahip ve telefonun arka panelinde bulunan ikinci ekranı ise, 4,7 inç boyutunda ve e-mürekkep teknolojisi ile çalışan tam dokunmatik bir ekrana sahip. Bu ekran ile, telefonunuza gelen, çağrıları, mesajları ve uygulamalardan gelen bildirimleri anında görebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Google Play'de virüslü 2FA uygulaması tespit edildi

YotaPhone’nin teknik özelliklerine değinecek olursak; YotaPhone, 2.2 GHz frekansında çalışan dört çekirdekli Qualcomm 800 işlemcisi yer alıyorken, depolama olarak ise 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama hafıza ve microSD kart ile dahili hafızasını arttırabilmek mümkün. Akıllı telefon 8 megapiksel çözünürlüğünde bir arka kameraya ve 2 megapiksel çözünürlüğünde ön kamera bulunuyor. 2,550 mAh kapasitesinde bir pile sahip olan YotaPhone, kullanıcılarına pilden tasarruf etmeleri için, sadece e-mürekkep ekran ile çalışma imkanı da sunuyor. Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile çalışan YotaPhone, şu an için prototip aşamasında ayrıca tüm Android uygulamaları telefonun arka paneline konumlandırılan e-mürekkep ekran ile uyumlu olarak çalıştığını söyleyelim.

İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme