Kategoriler
Haberler

Android 5.1 Yayınlandı

Henüz Android 5.0 Lollipop güncellemesinin çıkışının ardından pek fazla zaman geçmemesine rağmen ufak hataların giderildiği ve bazı yeniliklerin eklendiği Android 5.1 Lollipop resmi olarak açıkladı. Aslında Şubat ayında tanıtılması beklenen sürüm, bir takım hatalardan dolayı birazda olsa geç yayınlandı ve çoğunlukla performans, verimlilik ve iyileştirme odaklı olan Android 5.1 Lollipop, birkaç yeniliği de beraberinde getirdi.

Nedir bu yenilikler ?

-Ani uygulama kapanması sorunu çözüldü.
-Pil yönetimi geliştirildi
-Wifi ile aşırı güç tüketimi sorunu giderildi
-Kablosuz bağlantı sorunu giderildi
-Ok Google sorunları giderildi
-Bildirimlerdeki sorunlar giderildi
-Materyal tasarım renkleri güncellendi
-Resmi çift SIM kart desteği
-HD ses kalitesinde aramalar yapabilme
-Aygıt Koruması

İlginizi Çekebilir:  iOS 15.4 ile tüm Apple uygulamalarına 120 Hz desteği geliyor

Android telefon ve tabletlerin çalınması yada kaybolması durumunda cihaz kitlenerek Google hesabınızla giriş yapmadığınız sürece açılmayacak. Cihazı fabrika ayarlarına döndürseniz bile Google hesabınıza girilmeden Android cihazın kilidini açılmayacak.
HD kalitesinde sesli görüşmeler için görüşme yapacağınız kişinin de cihazında Android 5.1 Lollipop yüklü olması şart.
Android 5.1 Lollipop’un hangi cihazlar için kullanılacağı Google tarafından açıklanmadı. Fakat T-Mobile firmasının paylaştığı bir dökümanda Nexus 4, 5 ve 7 için 5.1 Lollipop güncellemesinin bugünden itibaren indirilmeye başlanacağı söyleniyor. Henüz Türkiye’de satışa sunulmayan Nexus 6’da güncellemeyi alacak cihazlardan.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey