Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Android Wear’a Wi-Fi Desteği

Akıllı saat üreticilerinin önde gelen isimlerinden Google, Akıllı saatler için geliştirilen Android sürümü Wear’ın bir sonraki güncellemede Wi-Fi desteğine kavuşacağı iddia ediliyor.

Akıllı saatimize kablosuz internet desteğinin gelmesi ile birlikte gelen avantajlar arasında bildirim almak için sürekli telefona Bluetooth ile bağlı olma ihtiyacını ortadan kalkıyor hatta telefonumuzun yanımızda olmadığı zaman bile bildirimleri alıp bazı fonksiyonlarını uzaktan kullanmamıza imkan sunuyor. Birazda dezavantajlarına bakıcak olursak akıllı saatimizin pil süresi kullanıcıların kafasında soru işeretleri bırakıyor.

Fakat bu özelliğin kullanılabilmesi için akıllı saatin donanım konusunda da desteğinin bulunması gerekiyor, günümüz akıllı saatlerin çok büyük bir kısmında bu destek yer almasa da yeni çıkacak modeller kablosuz internet desteği ile birlikte gelebilir bu durum da akıllı saatlerin fiyatlarında yükselme olacağının sinyallerini görebiliyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Gelicek olan yeni sürüm ile birlikte farklı özelliklerden biriside hareket ile kontrol etme özelliği’nin gelmesi planlanılıyor. Bu özellik ile bildirimler ve Google Now kartlarını bilek hareketinizle kaydırmanıza imkan verebilecek. Bunun dışında arayüzde uygulamara erişimin de daha kolay bir hale getirileceği de iddia ediliyor.