Kategoriler
Haberler

HTC One E9’un Özellikleri Sızdırıldı

Üstün kaliteli M8 modelinin plastik gövdeli muadili olan model geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan One E8 modeliydi.  HTC firması, Çinli sertifikasyon kuruluşu olan TENAA sayesinde gün yüzüne çıkan E9 modelinde bazı değişiklikler yapmış gibi görünüyor.

“E9pw” kod numarasına sahip olan bu cihaz, fotoğrafları, ebatları ve bir dizi teknik özelliği ile birlikte Engadget Chinese tarafından TENAA’nın (Çin’in telekom kuruluşu) veritabanında tespit edildi.

Fotoğraflarda bu modelin, HTC’nin Desire Eye veya Desire 826 modellerine benzer plastik bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Bu telefon, 7.54 milimetrelik kalınlığıyla metal M9’dan daha düz ve daha ince. Ayrıca, altın rengi vurgularla birlikte iki tonlu renk şemasına sahip. Göze en çok çarpan tasarım elemanı da arka kısımdaki büyük kamera modülü. Bu kamera modülünün telefonun kenar kısmına çok yakın bir noktada bulunması ise tartışmaya açık bir konu.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?

Teknik özelliklere gelindiğinde ise, 5.5 inçlik Quad HD ekran (M9’un Full HD ekranından bir adım ileride), 2 GHz hıza sahip sekiz çekirdekli işlemci (muhtemelen MediaTek modeli), 3GB RAM, 32GB dahili hafıza, 2,800-mAh batarya ve 20MP arka kamera göze çarpıyor.

One E8 modeli dünyada sınırlı bir erişilebilirliğe sahipti; fakat Sprint aracılığıyla ABD’ye ulaştı ve One E9’un da aynı yolla ABD’ye ulaşması bekleniyor. HTC firması yakın dönemde Samsung ve iPhone markalarından farklarını ortaya koyacak büyük bir duyuru yapacağının ipuçlarını verdi. İster One E9 isterse de başka bir cihaz olsun (One M9 Plus modeli akla geliyor), bu cihazın ne olacağını Mart ayının ortalarında veya sonuna doğru hep birlikte öğreneceğiz.