Kategoriler
Haberler

LG G4 Note Phablet’mi Geliyor?

Bu yılın ikinci yarısında lanse edilmesi beklenen ve G4 modelinden bile daha üstün özelliklere sahip olacak olan LG akıllı telefonu söylentilerini hatırlıyor musunuz? İçinde bulunduğumuz ayın başlarında bir LG yöneticisi tarafından bu modele dair ipuçları verilmişti fakat ne yazık ki teknik özelliklerine dair hiçbir bilgiye ulaşamamıştık.

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre bu modelin adının G4 Note olabileceği ve bir phablet olacağı anlaşılıyor. Oldukça üstün özelliklere sahip olacak olan bu modelin, Samsung Galaxy Note 5 ve Apple iPhone 6 Plus’ın halefi olan modelle başa baş bir rekabete gireceği konusunda hiçbir şüphe yok.

Söylenenlere bakılırsa bu bilgiler doğrudan LG’nin merkezi Güney Kore’den adı belirtilmeyen bir kaynaktan geliyor. Eğer bu bilgiler doğruysa, G4 Note modeliLG markasının yüksek kaliteli phablet pazarına geri dönüşü anlamına gelebilir. Firma 2013 yılında Optimus G Pro modelini ve geçen yıl G Pro 2 modelini piyasaya çıkarmıştı. Fakat bu iki modelin satışları firmanın diğer amiral gemisi modellerinin satışlarına olumsuz etkide bulunduğu için bu alanda ara vermeye karar vermişti.

Aynı durumun G4 Note ve G4 modelleriyle de meydana gelip gelmeyeceğini hep beraber bekleyip göreceğiz . Diğer bir açıdan bakıldığında da, tıpkı Samsung’un bahar döneminde Galaxy S modelini ve sonbahar döneminde Note modelini lanse etmesi gibi, G4 modelinin yılın ilk yarısında ve G4 Note modelinin yılın ikinci yarısında olacak şekilde farklı lansman zamanlarının tercih edilmesi, bu etkiyi ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

LG firması, G4 ve G4 Note modellerinin global akıllı telefon satış sıralamasında 3. sıraya yükselmesini sağlayacağı konusunda kendisine güveniyor. Hatta, 2014 yılında gerçekleştirilen 7 milyon adetlik G3 satışına nispeten, bu yıl içerisinde 10 milyon adet G4 satışı gerçekleştirmeyi ümit ediyor.