Kategoriler
Haberler

Samsung Yıl Sonuna Kadar 46 Milyon Galaxy S6 Serisi Satabilir

Samsung’un 1 Mart 2015 de Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerini tanıtmasının ardından elde edilecek satış başarısı merak edilmeye başlandı.Gelen ilk bilgiler ve analizler umut vaad edecek şekilde.

Daha önce operatörlerin toplamda 20 milyon sipariş verdikleri gündeme gelmiş, sonrasında Samsung’un da Nisan ayı sonuna kadar 17 milyon satış rakamı hedefleneceği belirtilmişti. Yapılan yeni bir araştırmaya göre yıl sonuna kadar 46 milyon Galaxy S6 ve S6 Edge satışı yapacak.

CitiBank tarafından yapılan araştırmalarda daha önce 38 milyon tahmininde bulunulmuştu. Ancak son günlerdeki hareketlilik nedeniyle bu beklenti biraz yukarı çekildi. Ayrıca Galaxy S& s6serisinin başarısı firmanın alt segment telefonlarına da olumlu yansıyacak.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Samsung’un yılın ilk çeyreğinde karlarda yaklaşık olarak yüzde 1 kayıp yaşayacağı belirtiliyor. Ancak yılın ikinci çeyreğinde Galaxy S6 satışları ile birlikte karın yüzde 39 artış göstereceği tahmin ediliyor.

İki model için 46 milyon rakamı oldukça başarılı sayılabilir. Önceki yıllarda tek model için 60 milyon rakamları telaffuz edilirdi. Ancak Apple, LG, HTC, Sony, Xiaomi, Lenovo gibi devlerin pazar paylarını artırması Samsung’un satışlarının da erimesine neden oldu.