Kategoriler
Haberler

Kıvrımlı Cam, Samsung Galaxy S6 edge’i Sınırlandırabilir

Samsung Galaxy S6 edge telefonuna erişim, cihazın ekranında kullanılan kıvrımlı camın yetersiz tedariki nedeniyle sınırlı olabilir. Samsung, yeni amiral gemisi modelde kullanılacak kıvrımlı camın üretimi için Corning firmasıyla ortaklık kurmuştu.

Belirtilenlere göre, Samsung bu yılın ikinci çeyreğinde 8 ila 8.5 milyon adet kıvrımlı cam sevkıyatı gerçekleştirmeyi planlıyordu. Fakat düşük üretim, Koreli dev firmanın 6.5 milyon adetten daha fazla üretim gerçekleştirmesine engel oluyor. Söylenilenlere bakılırsa, Samsung bu sorunu çözmek için yeni tedarikçiler arıyor.

Samsung Galaxy S6 edge’in çift kıvrımlı camı 3D ısıl biçimleme teknolojisi kullanılarak üretiliyor. Kullanılan malzeme cama eşsiz şeklini verebilmek için  800 dereceye sıcaklığa kadar ısıtılıyor.

Son halini alan kıvrımlı cam ucuz bir parça değil. Maliyetinin 25 Dolar olduğu söyleniyor.

Samsung’un Galaxy S6 edge modeli için kıvrımlı cam üretimini artırmaya çalışması hiç de şaşılacak bir şey değil. Bu akıllı telefon tanıtıldığı günden bu yana tüm dikkatleri üzerine çekti. Hatta Mobil Dünya Kongresi 2015’te “En İyi Telefon” ödülünü aldı.