Kategoriler
Haberler

Sony Xperia Cosmos’un Görüntüleri Sızdırıldı

Sony, Xperia Cosmos adında yeni bir selfie telefonu tanıtmaya hazırlanıyor. Cosmos modelinin fotoğrafları bugün Twitter’da ortaya çıktı. Bu fotoğraflarda LED flaş ile eşleştirilmiş büyük bir ön kameraya sahip bir telefon görülüyor.

Cosmos modeli, geçen yıl piyasaya çıkan Xperia C3’ün halefi olabilir. Bu telefon Sony’nin LED flaşlı 5 megapiksel ön kameraya sahip olan ilk ve tek telefonuydu.

Twitter’da bulunan @upleaks adlı kullanıcıya göre Xperia Cosmos modeli Android 5.0 Lollipop‘a sahip olacak ve telefona henüz bilinmeyen bir MediaTek işlemcisi güç sağlayacak. Eğer bu doğruysa, Sony firması 2015 yılında telefonlarında 3. kez MediaTek işlemci kullanmış olacak. Daha önce bu işlemciyi uygun fiyatlı modelleri olan Xperia E4 ve E4g’de kullandı. (Bu iki model de yakın tarihte piyasaya çıkacak) Xperia C3 5.5 inç 720p ekrana sahip fakat Cosmos modelinin aynı ebatlarda bir ekrana sahip olup olmayacağı henüz kesin değil. Umarız kısa süre içerisinde bu yeni Sony Xperia modeli hakkında daha fazla bilgiye ulaşabiliriz.

Cosmos