Kategoriler
Haberler

Güvenliklerine Önem Verenler İçin: BlackBerry SecuTablet

Tablet dünyasına 2011’de çıkarttığı PlayBook ile giriş yapan BlackBerry tablet pazarında başarısız olmuştu. Ekstra güvenlikli SecuTablet ile tekrar tablet dünyasına Samsung ve IBM ortaklığı ile giriş yapıyor.
SecuTABLET, Samsung Galaxy Tab S 10.5’i Temel Alıyor. BlackBerry, Samsung ve IBM ortaklığında üretilmesi planlanan SecuTABLET, ileri güvenlik kodları içeren SecuSMART teknolojisine sahip olacak ve donanım konusunda Samsung’un başarılı tableti olan Galaxy Tab S 10.5‘i referans olarak alacak. SecuTABLET‘in donanımı Samsung tarafından geliştirilirken yazılımını ise BlackBerry ve IBM firmaları sahiplenecek.
SecuTABLET’in QNX OS tabanlı bir işletim sistemine sahip olması muhtemel. Çünkü güvenlik dendiğinde BlackBerry’nin sahibi olduğu QNX OS işletim sistemi akla geliyor.Güvenliğe önem verilmiş olması kullanıcıları sosyal medyada koparmıyor. Aslında kullanım amacı genellikle iş için olsada tablet içinde Facebook, Twitter, Whatsapp gibi önemli uygulamaları barındıracak.Yüksek güvenlikli olmasıyla beraber cihazın normal kullanıcıya hitap etmediği açık. Yüksek güvenlik isteyen global şirketler ve siyasetçileri hedef alan SecuTABLET, hedef kitlesini çok iyi belirlemiş. Bu yaz karşımıza çıkacak olan tabletin yaklaşık 2400 dolar fiyatlarında olması bekleniyor.