HTC One M9 Tayvan'da Satışa Sunuldu

REKLAMLAR

One M9'un ilk olarak Tayvan'da satışa sunulacağı tahminler arasındaydı. Ancak Önceden açıklanan satış tarihi 16 Mart, söylenenlere göre işlemcinin fazla ısınmasından ötürü ertelendi.

iPhone 6 Plus, HTC One M8, LG G3 ve Galaxy Note 4 ile birlikle benchmark testine giren HTC One M9, ısınma testinde hiç beklenmedik bir sonuç almıştı. Diğer telefonların ısınma dereceleri 37 – 42 ºC arası iken HTC One M9 55,4 ºC ile kafalarda büyük soru işareti bırakmıştı. Zira bu sıcaklık seviyesinde erime gibi fiziksel sorunlara neden olabilecek durumdaydı ve bu durumun sebebi olarak görülen şey ise Snapdragon 810'du (teste giren telefonlar içinde sadece HTC One Snapdragon 810 kullanıyor).

REKLAMLAR

Benchmark testinden sonra kafalarda soru işareti bırakan ısınma sorunu üstüne, HTC tarafından gelen açıklamaya göre ise yeni bir sürüm ile yenilenen HTC, bu ısınma sorununu ortadan kaldırmış durumda. Hatta yeniden yapılan ısınma testi sonunda HTC One M9'un yeni sürümünden sonra ulaştığı sıcaklık 40 ºC seyrediyor.

REKLAMLAR

Isınma sorununu ortadan kaldıran HTC'de şu an işler yolunda gibi. Tayvan'da satılmaya başlanan HTC One M9, 32GB'lık modeli için 698 dolardan, 64GB'lik modeli için ise 732 dolardan satışa sunulmuş durumda.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...