Kategoriler
Haberler

OnePlus Kurucusundan İddialı Sözler

Çinli akıllı telefon firması Oppo’dan ayrılan üst düzey yöneticilerin kurduğu OnePlus firması, çıkardığı ilk model olan OnePlus One davetiye usulü satılmasına rağmen büyük ilgi görmüş, 1 milyonu deviren bir satış rakamına ulaşmıştı.

Yeni bir marka için inanılmaz bir satış rakamına ulaşan firma, bu modelin devamını getirmek için harekete geçmişti. Üst düzey özellikler barındıran bir cihaz için çalışmalar yapılan cihazın oldukça iddialı özelliklerle geleceği söylenmekte. Geçtiğimiz günlerde Oneplus’un kurucularından Carl Pei de sosyal paylaşım ağı Reddit üzerinden bunu destekleyen ifadelerde bulundu.

Reddit üzerinden bir kullanıcının; “HTC One M7 kullanan bir kullanıcı için Oneplus 2, M9 ve S6’den yüksek özelliklerde olabilir mi?” sorusunu Pei, “Bu yıl 4 akıllı telefon katili cihaz olacak : Galaxy S6, One M9, iPhone 6S ve OnePlus 2.” şeklinde cevapladı. Bu cevapla OnePlus 2’nin diğer iddialı telefonlarla rekabet edebilecek seviyede özelliklerde olacağı, ayrıca cihazın isminin kesinleştiği birinci ağızdan doğrulandı.

Yaz aylarında tanıtılması beklenen OnePlus 2; Snapdragon 810 işlemci, 4GB RAM, Android 5.0 Lollipop üzerine kurulu Oxygen OS arayüzüne ve 3.350 mAh kapasiteli pile sahip olabilir.