Kategoriler
Haberler

E-Ink Ekranlı YotaPhone 2 Çin Yolunda

E-ink (dijital mürekkep) ekrana sahip YotaPhone 2, tanıtıldığı Kasım ayında pek çok teknoloji meraklısının dikkatini çekmişti. Rus YotaPhone firması, şirketin yurtdışına açılması konusunda önemli bir pay sahibi olacak Çin pazarı için ilk adımı attı.

Çin Sertifikasyon Kurumu’nun (TENAA) paylaştığı bilgiye göre YotaPhone 2, Çin’de satışa sunulması için ilk adımı attı. Ön yüzünde 5″lik bir IPS ekranın bulunduğu cihazın arka yüzünde bildirim, mail okuma ve e-reader gibi işlemler için bir e-ink ekran bulunuyor. 2.2 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 400 işlemcinin kullanıldığı YotaPhone 2’de 2 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza gibi hiç de mütevazi olmayan özellikler bulunmakta. 8 megapiksel arka kameraya 2 megapiksel özçekim kamerası eşlik ederken, 2550 mAh’lık bir gömülü batarya akıllı telefona güç sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Yazı yazarken titreşimi kapatma

Tüm bu özelliklere Android 4.4.3 KitKat sürümünün eşlik ettiği YotaPhone 2’de Çin sürümüne özel olarak 4G özelliğinin devreye girebilmesi için TD-LTE teknolojisi de bulunacak. Bu özelliklerle doğrudan pazardaki büyük Çinli firmalarla rekabet edebileceğe benzeyen YotaPhone 2’nin Türkiye’de satışı konusunda distribütör firmalarla görüşmelerin devam ettiği de gelen bilgiler arasında. Bakalım YotaPhone, Çin pazarında ne kadarlık bir pazar payı kazanacak?