Force Touch Teknolojisi iPhone 6s Plus İçin Olabilir

REKLAMLAR

Bildiğiniz üzere bizimde canlı yayınla sizlere sunumunu yaptığımız geçtiğimiz Apple etkinliğinde, yeni Macbook tanıtıldı ve Macbook Pro 13 inç'de bir değişiklik yapıldı. Bu Force Touch teknolojisiydi. Apple'ın dizüstü bilgisayarlar için kullandığı touchpad'in (trackpad'in) yerini alacak bu teknolojinin en büyük özelliği basınca duyarlıydı ve ne kadar basarsanız o kadar algılıyor, bu şekilde bazı uygulamalarda yaptığınız basınç ile ortantılı çeşitli ek özellikler çıkıyordu. Buna Quicktime'da videoyu ileri sararken ne kadar sert basarsanız o kadar hızlı sarmasını yada bir kelime üzerine gelip bastırmanız durumunda sözlük anlamının çıkmasını örnek gösterebiliriz.

REKLAMLAR

Ve şimdide söylentiler, bu Force Touch teknolojisinin iPhone 6S Plus için yapıldığını söylüyor ve piyasaya çıkacak olan iPhone 6S Plus'da bu teknolojinin duyurulacağı söylentileri yer alıyor. İleri ki günlerde bu iddia ile ilgili bakalım daha ortaya neler atılacak, hep birlikte göreceğiz.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...