Apple'ın A9 İşlemcisini Kim Üretecek?

REKLAMLAR

Amerikalı teknoloji devi Apple'ın A9 işlemcisini kimin üreteceği konusunda ciddi tartışmalar ortaya atılmıştı. Apple A9 hakkında Samsung'un yaptığı açıklamayla bu konudaki tartışmalar son buldu.

Samsung, yaptığı açıklamayla Apple A9'u firmanın 14 nm'lik Exynos çipinin üretildiği Güney Kore'deki Giheung üretim merkezinde üretmek için Apple'dan sipariş aldığını duyurdu. Yeni nesil Apple işlemcisi firmanın yeni iPhone ve iPad cihazlarında kullanılacak. Anlaşma kapsamında ne kadar işlemci üretileceği açıklanmazken ek siparişlerin Samsung'un da iştirakçileri arasında bulunduğu GlobalFoundries firmasının üreteceği belirtildi.

REKLAMLAR

REKLAMLAR

Apple A8 işlemcisini Tayvanlı TSMC firması üretmişti. Tayvanlı TSMC, geçen yıl Apple A8 üretimi sayesinde rekor düzeyde kâr elde etmişti. Bu durumda yeni nesil iPhone cihazlarının Eylül ayı gibi tanıtılması bekleniyor.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...