Kategoriler
Haberler

OnePlus One İçin Oxygen OS Yayınlandı

OnePlus firmasının ilk telefonu olan OnePlus One’da, Cyanogen firmasının geliştirdiği özel bir arayüz bulunmaktaydı. Fakat OnePlus One’ın arayüzünü tasarlayan Cyanogen firmasının rakip Micromax firmasıyla anlaşmasıyla beraber OnePlus kendi arayüzünü yapma adına ilk adımları atmıştı. Oxygen OS adındaki arayüz, bugün kullanıcıların indirmesine açıldı.

Android 5.0.2 Lollipop saf sürümüne oldukça yakın bir tasarımda dizayn edilen Oxygen OS, kullanıcılara saf ve açık bir Android deneyimi sunuyor. Çoğunluğu Paranoid Android yazılım ekibinden oluşan 11 kişilik bir ekiple hazırlanan Oxygen OS’ta ekran kapalı dahi olsa çalışan jestler, yeni bir dosya yöneticisi, özelleştirilebilir bildirim çubuğu ve ayarlar menüsü gibi yeni özellikler yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Tüm bu güzel özelliklerin yanında Oxygen OS’u telefonunuza yükleme konusunda ufak bir sorun var. Kullanıcılarda bulunan telefonlarda CyanogenMod OS bulunduğu için ve bu arayüzün yeni arayüzle farklı yapılı kodlara sahip olmasından dolayı arayüzün bilgisayar üzerinden güncellenmesi gerekiyor. OnePlus One cihazınızda kullanabileceğiniz Oxygen OS’u bu linkten inceleyebilir ve yükleyebilirsiniz.