Kategoriler
Haberler

Samsung’dan İki Giriş Seviyesi Telefon Geliyor

Galaxy S6 ve S6 Edge’i tanıttıktan sonra durulan Samsung, anlaşılan daha yeni telefon çıkartmaya doymamışa benziyor. Şimdi de giriş seviyesi modeli Galaxy J’ye 2 yeni model geliyor.

Sammobile sitesinin model adlarının Galaxy J5 ve Galaxy J7 olacağı iddia ettiği cihazların ilki Galaxy J5; 5″ TFT LCD ekran, Qualcomm Snapdragon 410 işlemci, 1.5 GB RAM, 8 GB arttırılabilir dahili hafıza ve 2600 mAh’lik bir bataryaya sahip olacak. 8 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kameranın yer almasının beklendiği J5, özelliklerine göre serinin giriş-orta seviyesi cihazı olacak.

İkinci model olan Galaxy J7 ise daha önce pek duymaya alışık olmadığımız Marvel’in PXA1936 işlemcisine sahip olacak. 1.5 GB RAM ve 4-8 GB arttırılabilir hafıza seçeneklerinin yer alacağı J7’de 5.5″lik TFT LCD ekran yer alacak. 3000 mA’lik güçlü bir bataryanın yer alacağı cihazda 13 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamera yer alacak.

199$ ve 229$’lık fiyatlarla piyasaya sunulması beklenen J5 ve J7’nin 4G desteğine sahip olacağını da belirtelim. Daha çok giriş ve giriş-orta seviyeye hitap edecek iki cihazın nasıl bir satış grafiğine sahip olacağı ise merak konusu.