Nokia, Alcatel-Lucent'i Satın Aldı

REKLAMLAR

Nokia, mobil operasyonlar bölümünü Microsoft'a sattığından beri farklı iş kollarında çeşitli firmalarla işbirliği içinde. Meizu ile ortak telefon iddiaları ve Nokia N1 tableti bunun en somut örnekleri. En son navigasyon hizmeti olan HERE.'yi satan Finlandiyalı firma, bu sefer oldukça yüklü bir satın alma operasyonu gerçekleştirdi.

REKLAMLAR

Finli Nokia, mobil altyapı ve telsiz haberleşmesi hizmeti sunan Fransız Alcatel-Lucent'in %66.5 hissesini tam 15.6 milyar €'ya satın aldı. Son olarak 5G ve nano bulut teknolojileri üzerine çalışmalar yapan Alcatel-Lucent, hisse devrinin tamamlanacağı 2016'nın ilk yarısından itibaren Nokia Networks çatısı altına girecek ve ve iki şirket birleşerek Nokia Corporation olarak yollarına devam edecek.

REKLAMLAR

Yine Alcatel'in bir şirketi olan Alcatel Onetouch ise bu satın alma operasyonuna dahil olmadan faaliyetlerine devam edecek.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...