Kategoriler
Haberler

Sony Xperia Z4 Resmi Olarak Duyuruldu

Son zamanlarda Sony’nin yeni amiral gemisi Sony Xperia Z4 için pek çok sızıntı haber yapılmıştı. Daha önce özellikle tasarım yönünden pek çok iddia ortaya atılırken, bu iddialar Sony Japonya tarafından yapılan duyuruyla sona erdi.

Sony Japonya’nın açıklamasıyla Xperia Z4 resmi olarak duyuruldu. Sony’nin tasarım felsefesi OmniBalance’ın devam ettiği Z4’te 64 bit mimariyi destekleyen Snapdragon 810 SoC işlemci bulunuyor. 5.2″lik bir Full HD ekranın kullanıldığı telefonda 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza bulunuyor. Hafızanın MicroSD ile 128 GB’ye kadar arttırılabildiğini de hatırlatalım.

Sony’nin kendi geliştirdiği Exmor sensöre sahip 20.7 megapiksel arka ve BIONZ görüntü işlemcili 5.1 megapiksel ön kameranın bulunduğu Xperia Z4, Bluetooth 4.1 desteğiyle fark yaratmayı başarmış. 2930 mAh gücünde bir bataryanın güç sağladığı cihazın Android 5.0 Lollipop ile geleceğini de hatırlatalım. IP68 sertifikasıyla 1 metre derinliğindeki suda yaklaşık yarım saat dayanabilen Sony Xperia Z4, yeni hızlı şarj teknolojisiyle bataryanın %60’ını yarım saat gibi kısa bir sürede doldurarak bir rekora imza atıyor.

Tüm bunlara rağmen tasarım yönünden neredeyse selefi Xperia Z3 ile tıpatıp aynı olan Xperia Z4, genel özellikler bakımından da bekleneni karşılayamamışa benziyor. Sony yetkililerinin akıllı telefon pazarından çekilme ikileminde kaldıkları şu günlerde yeni amiral gemisi bakalım Sony’yi kurtarmaya yetecek mi?