Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

En İyi Akıllı Saat Satın Alma Rehberi

Bu küçük rehberimizde Android Wear tabanlı en iyi akıllı saat seçeneklerine göz atacağız. Bilindiği gibi Apple bir süre önce Watch, Watch Sport ve Watch Edition modeli akıllı saatlerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Apple Watch gündemi bir süredir meşgul etse de piyasada çok sayıda akıllı saat var. Üstelik Apple Watch yalnızca iPhone sahipleri için anlamlıyken Android işletim sistemli akıllı telefon sahipleri Android Wear tabanlı akıllı saatlere yönelmek durumunda kalıyor. Bu cephede çok sayıda seçenek var ve her birisi farklı özellikleriyle ön plana çıkıyor. Dilerseniz şimdi Android Wear esaslı en iyi akıllı saat seçeneklerine daha yakından bakalım.

Motorola Moto 360 – En İyi Akıllı Saat / Tasarım

Motorola Moto 360 - En İyi Akıllı Saat Rehberi

Modern, stil sahibi ve özelleştirilebilir. Motorola Moto 360 Android Wear işletim sistemli ilk akıllı saat idi, kullanıma sunulmasının üzerinden aylar geçti ve cihazın şık dairesel tasarımı kullanıcıların hayli beğenisini kazandı. Geniş dairesel formda ekranı, şık fırçalanmış metal gövdesi, değiştirilebilir kayışlarıyla Moto 360 Android Wear yüklü en iyi akıllı saat seçenekleri arasında yer alıyor.

Cihazın teknik özelliklerine baktığımızda 320 x 290 piksel çözünürlüklü 1.56 inç IPS LCD ekran, TI QMAP 3 işlemci, 512 MB RAM, 4 GB depolama alanı, 320 mAh pil, IP67 suya karşı dayanıklılık sertifikası, 49 gram ağırlık gibi detaylarla geldiğini görüyoruz.

Diğer taraftan cihazın işlemcisi rakiplerine kıyasla eski, pil kapasitesi de geride kalıyor. Buna rağmen Moto 360 aktif bir kullanım senaryosunda bir günlük kullanım olanağı sunuyor, ardından kablosuz şarj işlemine ihtiyaç duyuyor. Çok sayıda saat arayüzünün şık tasarımla mükemmel bir uyum sağladığını belirtelim. Moto 360 tasarıma önem veren kullanıcılar için en iyi çözümlerden birisi.

LG G Watch R – En İyi Akıllı Saat / Teknik Özellikler

LG G Watch R - En İyi Akıllı Saat Rehberi

Listemizdeki dairesel tasarıma sahip akıllı saatlerden birisi de G Watch R, LG köşeli tasarımlardan hoşlanmıyor. Tam dairesel formdaki ekran etkileyici, 245 ppi piksel yoğunluğu değeri sayesinde görüntüler oldukça keskin. Moto 360 minimalist bir tasarım anlayışındayken G Watch R biraz daha sportif bir görünüm sergiliyor.

Akıllı saat 320 x 320 piksel çözünürlüklü 1.3 inç P-OLED ekran, Qualcomm Snapdragon 400 1.2 GHz işlemci, 512 MB RAM, 4 GB depolama alanı, 410 mAh pil, IP67 suya karşı dayanıklılık sertifikası, 62 gram ağırlık ve 46.4 x 53.6 9.7 mm boyut değerleriyle karşımıza çıkıyor.

LG G Watch R görece yüksek kapasiteli pili ve Snapdragon işlemcisiyle yüksek performans vaat ediyor. Şık bir kayışla gelse de dileyen kullanıcılar 22 mm herhangi bir standart kayışla değişim yapabiliyor.

ASUS ZenWatch – En İyi Akıllı Saat / Tasarım

ASUS-ZenWatch-En İyi Akıllı Saat Rehberi

ASUS ZenWatch Android Wear ekosistemi için en büyük sürprizlerden biri oldu. Başarılı teknik özellikler ve stil sahibi tasarımıyla dikkat çeken cihaz dışarıdan bakıldığında standart kol saatlerine benziyor, yani ortamlarda “geek” olarak belirmek istemeyenler için ideal bir ürün. Yumuşak hatlara sahip iki tonlu metalik gövde ve standart boyuttaki kayışıyla ZenWatch sofistike ve ebedi bir cihaz.

Ürünün teknik özellikler tablosunda 320 x 320 piksel çözünürlüklü 1.63 inç OLED ekran, Qualcomm Snapdragon 400 1.2 GHz işlemci, 512 MB RAM, 4 GB depolama alanı, 370 mAh pil, IP55 suya karşı dayanıklılık sertifikası, 75 gram ağırlık ve 51 x 39.9 x 7.6 – 9.4 mm boyut gibi detaylar var.

Teknik detaylarıyla sürpriz yapmayan ZenWatch ASUS’un yazılımsal dokunuşlarıyla kullanıcıların yüzünü güldürüyor. İlgi çekici saat arayüzleri ve ASUS özellikleriyle örneğin ekrana çift dokunulduğunda bir özellik aktive edilebiliyor. Dairesel tasarımlı saatlerden hoşlanmıyorsanız, ama yine de şık tasarımlı bir akıllı saat istiyorsanız ASUS ZenWatch’u rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Sony SmartWatch 3 – En İyi Akıllı Saat / Sportif

Sony SmartWatch 3 - En İyi Akıllı Saat Rehberi

Koşmayı sevenler, uzun yürüyüşlerden keyif alanlar, bisikletçiler; ihtiyaç duyduğunuz Android Wear işletim sistemli akıllı saat karşınızda. Sony önceki jenerasyonlarda kendi işletim sistemi çözümünü kullanıyordu ancak yeni modelde Android Wear işletim sistemi bizlerle. SmartWatch 3 dahili GPS modülüne ev sahipliği yapıyor, böylece kullanıcılar üstlerinde ekstra ağırlık yapan akıllı telefonla uğraşmadan aktivitelerini takip edebiliyor. Bluetooth spor kulaklıklarınızla saati eşleştirerek müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sony SmartWatch 3’ün donanımsal özellikleri 320 x 320 piksel çözünürlüklü 1.6 inç Transflektif LCD ekran, Qualcomm Snapdragon 400 1.2 GHz işlemci, 512 MB RAM, 4 GB depolama alanı, 420 mAh pil, IP68 suya karşı dayanıklılık sertifikası, GPS, NFC, IR ve 45 gram (çekirdek ünite) ağırlıktan oluşuyor.

Siyah, beyaz, pembe ve gümüş renk seçenekleriyle gelen SmartWatch 3 sporcuları hedefliyor. Kayışı standart olmasa da en azından herhangi bir alete ihtiyaç duymadan değiştirilebiliyor. Transflektif LCD ekranı sayesinde gündüzleri dış ortamda dahi ekran rahatlıkla görülebiliyor. Sony SmartWatch 3 sahada aktif olanlar için ideal bir akıllı saat.

LG G Watch – En İyi Akıllı Saat / Ekonomik

LG G Watch - En İyi Akıllı Saat Rehberi

LG bu yıl akıllı saatlerini tanıttığında tüm spotlar G Watch R modeline yönelmişti ancak gölgede kalan G Watch da başarılı bir akıllı saat. Tıpkı Android Wear işletim sistemli diğer akıllı saatler gibi önemli yeteneklere sahip.

Ürün 280 x 280 piksel çözünürlüklü 1.65 inç IPS LCD ekran, Qualcomm Snapdragon 400 1.2 GHz işlemci, 512 MB RAM, 4 GB depolama alanı, 400 mAh pil, IP67 suya karşı dayanıklılık sertifikası, 63 gram ağırlık ve 37.9 x 46.5 x 9.95 mm boyut gibi detaylarla bizleri karşılıyor.

LG G Watch köşeli tasarımdan hoşlanan kullanıcılar için cazip bir seçenek olabilir. Ürün özellikle başarılı fiyatlandırmasıyla dikkat çekiyor. Android Wear ekosistemine bütçe dostu bir akıllı saatle dahil olmak isteyenler LG G Watch saati tercih edebilir.